З 1 серпня 2016 року в Україні завершується повний перехід на електронні публічні закупівлі через систему ProZorro. Тепер використовувати ProZorro зобов’язані також місцеві органи влади, комунальні підприємства та інші організації, які використовують кошти платників податків.
Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.
З квітня всі свої надпорогові тендери (від 200 тис. для товарів і послуг і від 1,5 млн грн — для робіт) перевели центральні органи влади, великі державні підприємства і природні монополісти.
За даними міністерства, повний перехід на електронну систему означає, що відтепер всі тендери, які перевищують порогові значення, повинні проводитись через ProZorro.
Державний замовник (орган влади, державне чи комунальне підприємство) повинен завантажувати в ProZorro тендерні заявки, оголошуючи таким чином закупівлю. Далі він відповідає на питання постачальників і проводить в електронній системі аукціон чи іншу процедуру, передбачену Законом «Про публічні закупівлі». Після визначення переможця, замовник зобов’язаний також завантажити в систему текст договору з постачальником.
«А завдяки інтеграції з порталом Є-Data і проектом 007, віднедавна в ProZorro також можна відслідкувати ще й оплату договору, якщо вона здійснюється Державним казначейством», — зазначають в міністерстві.
Крім того, щодо так званих допорогових закупівель (вартістю до 200 тис. грн на товари і послуги і до 1,5 млн грн на роботи), то використання в ProZorro для них є добровільним, проте дуже бажаним.
«Система працювала в пілоті саме на допорогових закупівлях, і довела свою надзвичайну ефективність: за рік пілотного проекту в ProZorro сума економії склала більше мільярда гривень (загальна сума економії на сьогодні сягнула 2,6 млрд грн). Тому ми закликаємо всіх сумлінних державних замовників використовувати ProZorro ще і на допорогах», — прокоментував заступник міністра економрозвитку Максим Нефьодов.
«За півтора року команда ProZorro провела понад 250 навчальних заходів в рамках найбільшої в держсекторі навчальної програми. Ми успішно запустили онлайн-курс на безкоштовній платформі Prometheus, створили спеціальний інформаційний сайт для замовників. Тож всі вони мали можливість вивчити принципи побудови системи і правила роботи з нею», — додав Нефьодов.
Зазначають, що основою для реалізації навчальної програми в ProZorro залишається ДП «Зовнішторгивдав». Підприємство змінює свою назву на ДП «Прозорро».
//agravery.com/uk/posts/show/sogodni-sistema-prozorro-stala-obovazkovou-dla-vikoristanna-po-vsij-ukraini