Журналісти провели розслідування: кому вигідна істерія навколо хліба і борошна, адже борошна в магазинах багато, і ціни на нього стабільні.
ykrprodmaster.org.ua Борошно нікуди не зникло Кілька екстрених прес- конференцій за участю представників уряду, журналістські рейди супермаркетами і торговельними майданчиками, численні запитання з боку пересічних громадян цей тиждень в Україні ознаменувався викидом дезінформації стосовно чергового продукту харчування.
Цього разу головним постраждалим виявилося борошно, про зникнення якого з прилавків вітчизняних магазинів спочатку написали друковані та електронні ЗМІ, до яких згодом приєдналися і телевізійні канали.
МінАПК пояснює цю кампанію спротивом 10-15 компаній, які працюють на зерновому ринку. Зокрема, за словами заступника міністра аграрної політики Сергія Тригубенка, ці компанії можуть втратити свої прибутки після введення змін до закону "Про державну підтримку сільського господарства України", тому і вдалися до провокацій.
За інформацією міністерства, до кінця маркетингового року Україні потрібно 1 мільйон 377 тисяч тонн борошна. А в Аграрному фонді сьогодні є 1 мільйон 600 тисяч тонн жита, з якого буде вироблене житнє борошно, і 700 тисяч тонн борошна з пшениці, що є абсолютно достатнім для покриття потреби у борошні та зерні. До того ж, тільки в Києві запаси борошна на столичному "Київмлині" зараз складають близько 5 мільйонів кілограмів.
Це офіційна інформація уряду і офіційні запаси країни, але чи знають про це люди? Особливо коли читають на шпальтах газет про те, що борошно нібито пропадає з прилавків, спекуляції процвітають, а ціни зростають до захмарних висот?
На цьому тижні ситуація взагалі дійшла до того, що представники аграрного міністерства були змушені самі робити рейди столичними магазинами, а тележурналісти з камерами - влаштовувати засідки у відповідних секціях супермаркетів, лякаючи поодиноких покупців і принагідно дивуючись відсутності у магазинах голодного натовпу. Після чого, до речі, їм залишалося констатувати, що борошно таки є і ціни на нього стабільні.
Зранку ми самі взяли участь у невеликому журналістському розслідуванні стосовно того, чи є на прилавках столичних магазинів борошно і чи відчули ціни на нього яких-небудь істотних коливань.
За результатами дослідження у стислому вигляді висновки можна сформулювати наступним чином: борошно в магазинах є, борошна в магазинах багато і щонайменше від кількох виробників, ціни на борошно стабільні і в різних магазинах відрізняються несуттєво. Більше того, в одній з київських мереж борошно взагалі продавали зі знижками.
ТСН