МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
Минулого тижня світові ціни майже на всі основні види продовольчих товарів продовжували зростання, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на агентство Блумберг. Пшениця тверда, наприклад, нині продається на товарних біржах за ціною 355 доларів за тонну (на початку року було 310 доларів).
Насіння соняшнику досягло ціни 680 доларів за тонну, тоді як на початку січня вона не перевищувала 630 доларів. Дорожчими стали ячмінь і кукурудза (тижневе зростання - 2-5 доларів за тонну). Варто зазначити, що останнім часом подешевшали цукор білий (з 830 до 720 доларів за тонну), пальмова олія (з 1354 до 1280 доларів) і соняшникова олія (з 1500 до 1450 доларів). Це пояснюється виходом на світові ринки з новим урожаєм Аргентини, Австралії та деяких інших країн Південної півкулі з розвиненими агропромисловими галузями.
Однак багато експертів дивляться в майбутнє з занепокоєнням. Згідно з прогнозом міністерства сільського господарства Японії, до 2020 року світові ціни на зернові культури зростуть на 30% (на 24% для пшениці і на 35% для кукурудзи) проти показників 2008 року. Це станеться на фоні збільшення кількості населення планети, а також нарощування попиту з боку країн Азії, Африки і Близького Сходу, що розвиваються.
Що стосується валового споживання зернових у світі, то до зазначеного строку, вважають експерти, воно може зрости на 500 мільйонів тонн - до 2,7 мільярда тонн, що перевищить обсяги світового виробництва зернової продукції. У зв'язку з цим багато країн будуть змушені використовувати свої стратегічні запаси, що збільшить ризики і невизначеність на світовому ринку продовольства.
Укрінформ