Штучний дефіцит: чому почали рости ціни на пшеницю
07 October, Розділ Новини, переглядів 3 403
Що відбувалось з цінами та експортом основних зернових та олійних минулого тижня, розповідає Валерія Пекін, аналітик компанії «Фенікс-Агро».
Соя
На експортному ринку сої спостерігалося зниження цін, що було викликано відповідними тенденціями на світовому ринку сої. Також низька активність торгово-закупівельної діяльності впливала на зниження експортних цін. Так, ціни попиту на умовах СРТ знизилися до 360-375 дол./т з поставкою в вересні-жовтні. На експортному ринку соєвої олії спостерігалася стабільна цінова ситуація. Продажі соєвої пресової олії здійснювалися за цінами в основному в межах 690—705 дол./т FCA. На внутрішньому ринку спостерігалося зростанням цін попиту / пропозиції з огляду на активізацію темпів торговельно-закупівельної діяльності. Відвантаження проводилися за цінами в діапазоні 20000—20500 грн/т на умовах поставки EXW.
На внутрішньому ринку закупівельні ціни на базисі СРТ-порт за звітний період знизилися, що пов’язано з низькою активністю експортно-орієнтованих компаній. Що стосується переробників, то вони протягом звітного періоду знижували закупівельні ціни, зважаючи на збільшення пропозицій нового урожаю та експортний ринок.
На внутрішньому ринку соєвого шроту відзначалася низхідна цінова тенденція на фоні достатньої кількості пропозицій продукту, закупівель більш дешевої сировини нового врожаю, а також враховуючи несприятливу цінову кон'юнктуру на експортному ринку соєвого шроту.
Соняшник
Експортний ринок соняшникової олії пішов слідом за ринком соєвої та пальмової олії. На ринку соєвої олії відзначалася низхідна цінова тенденція, викликана здешевленням котирувань сої. На ринку пальмової олії низькі показники експортних відвантажень в першій половині вересня привели до підсумкового зниження котирувань. Відповідно, експортні ціни на соняшникову олію українського походження істотно знизилися, в середньому на 15—20 доларів на тонні.
Відповідно до експортного ринку знизився і внутрішній. Виробники нерафінованої соняшникової олії озвучували ціни пропозиції не нижче 22200 грн/т на умовах франко-склад продавця.
У свою чергу, експортний ринок соняшникового шроту залишився стабільним. Одним з негативних факторів залишається відмова Білорусі імпортувати соняшниковий шрот вироблений в зонах фіксації АЧС, що негативно впливає на внутрішній ринок, адже він перенасичується.
На ринку насіння соняшника спостерігалося зростання закупівельних цін. Дана ситуація була обумовлена бажанням переробників залучити додаткові обсяги олієнасіння.
Пшениця
На біржі Euronext котирування європейської пшениці проявили волатильність, до п'ятниці найближчий ф'ючерс подешевшав. Ключовими факторами впливу на ціни стали:
∙ невеликий урожай зернової у Франції
∙ низька експортна активність і низький баланс попиту і пропозиції в порівнянні з минулим роком.
Що стосується пшениці українського походження, то на міжнародних майданчиках выдбулося подорожчання, що пов'язано в першу чергу з активністю попиту з боку імпортерів.
На внутрішньому ринку на базисі СРТ-порт знизилися мінімальні ціни попиту. Дане зниження відбулося в силу зміцнення національної валюти і за рахунок зниження попиту з боку тредерів в даному сегменті оскільки все більша увага зараз приділяється кукурудзі.
Переробники практично не переглядали закупівельних цін, але відзначається дефіцит крупнотонажних партій, що змушувало їх в деяких випадках підвищувати закупівельні ціни в раніше сформованому діапазоні.
Кукурудза
На експортному ринку України в секторі фуражної кукурудзи відзначалося незначне зростання цін - до 159-163 дол./т на базисі FOB (з поставкою в жовтні-листопаді), що було обумовлено збільшенням кількості укладених угод на поставку зернової.
На базисі СРТ-порт закупівельні ціни консолідувалися за рахунок підвищення мінімальних цін. Слід зазначити, що дане підвищення пов'язане з бажанням трейдерів активізувати ринок і почати закупівлі нового врожаю, який ще вкрай рідко надходить на ринок.
Сільгоспвиробники пропонували зернову на ринок часто малотоннажними партіями, не змінюючи відпускних цін.
Ячмінь
На експортному ринку фуражного ячменю істотних цінових змін не відзначається, ціни вже місяць поспіль знаходяться в діапазонах 148—150 дол./т FOB (попит) та 150—153 дол./т (пропозиція) з постачанням у жовтні. Стабільність ринку зумовлена кон’юнктурою світового ринку та низьким рівнем ліквідності.
На внутрішньому ринку також відзначається стабільність цін. На базисі СРТ-порт закупівельні ціни не змінювались, активність трейдерів лишається низькою. Переробні підприємства озвучували колишні закупівельні ціни. При цьому одиничні переробники призупинили закупівлі через наявність раніше сформованих запасів даної культури. Сільгоспвиробники продовжували пропонувати зернову малотоннажними партіями, істотно не змінюючи відпускних цін.
//agravery.com/uk/posts/show/stucnij-deficit-comu-pocali-rosti-cini-na-psenicu
Схожі новини
Виставки «Зернові технології 2015», «Agro Animal Show 2015» та «Фрукти. Овочі. Логістика 2015» фотозвіт№4 (259)№42 (254)№38 (250)Молока стало меньше