4 жовтня в Києві відбулась ІІІ Міжнародна конференція «Енергоефективність в промисловості, АПК і ЖКГ», організована Асоціацією з енергоефективності та енергозбереження. Інформаційним партнером заходу виступив "Аграрний Тиждень. Україна".
У роботі конференції взяли участь понад 200 національних та міжнародних експертів. Захід об'єднав всіх , хто бере активну участь у проведенні реформи енергетики та енергозбереження в Україні, а також впровадженні сучасних технологій в сфері енергоефективності та ресурсозбереження в різних секторах української економіки.
«Екстенсивний період розвитку економіки та бізнесу повністю вичерпав себе, - підсумувала підсумки роботи конференції президент Асоціації з енергозбереження та енергоефективності Оксана Ремінська, - настав час активного впровадження енегоефективних технологій, які нині виступають чи не ключовим чинником конкурентоспроможності вітчизняного бізнесу. Високий потенціал енергозбереження необхідно реалізовувати шляхом застосування нових підходів та новітніх розробок. Лише залучення нових технічних і системних рішень, реалізація ефективної реформи сфери енергетики дозволять підвищити рівень ефективності використання енергоресурсів, що в свою чергу підвищить конкурентоспроможність економіки в цілому та дозволить запустити механізми реалізації енергозбереження в національному масштабі».
Конференція надала учасникам і партнерам можливість для презентації реальних енергозберігаючих проектів, нових ідей, обговорення різних підходів в напрямку розвитку енергозберігаючих технологій в Україні, а також обговорення національної стратегії енергозбереження.
Представники Укргазбанку представили власну програму фінансування проектів з модернізації підприємств, спрямованих на підвищення енергоефективності виробництва. Стратегія кредитування «зелених» проектів реалізується спільно з IFC (Міжнародна фінансова корпорація) і спрямована на перетворення Укргазбанку в перший спеціалізований банк в Україні з екокредитування.
Співпраця Укргазбанку та IFC дозволяє проводити унікальний експертний аналіз проектів енергоефективної модернізації, виявляти увесь «прихований» потенціал економії ресурсів компаній, прискорити окупність інвестицій. Всі проекти, пов'язані з енергоефективністю та екологічністю в банку розглядають в першочерговому порядку. При цьому для підприємств і компаній, чия діяльність безпосередньо пов'язана з екологічними і енергоефективними технологіями, Укргазбанк надає пільгові процентні ставки за кредитами, і підвищені – за депозитами.
Виступаючи на конференції, менеджер з питань регіонального розвитку «KUHN Україна» Борис Онищенко ознайомив учасників конференції з пропонованою компанією технологією стрип-тілл для агропромислового сектора. Ця прогресивна технологія обробки грунту може застосовуватися при вирощуванні кукурудзи, ріпаку, буряків, сої, соняшнику та інших культур. Результатом її впровадження стане скорочення витрати енергії на 40% при виробництві зерна. Крім того, компанія є лідером з ряду пропонованої продукції для сільського господарства і має ряд інших ефективних рішень для різних видів наземних робіт.
Представник юридичної компанії ILF Іван Бондарчук презентував сучасні підходи до організації бізнес-моделі енергосервісу з урахуванням чинного законодавства. За його словами, завдяки їм українські компанії цілком здатні реалізувати своїми силами комплекс заходів щодо впровадження енергоефективних технологій, які дозволять оплачувати послуги споживання електроенергії за рахунок 80-90% -ї економії.