Згідно нового законопроекту, який пройшов перше читання 18 жовтня, за порушення особливих вимог до маркування молочних та молоковмісних продуктів, згідно документу, на виробника буде накладатися штраф у розмірі 100 % вартості виробленої або одержаної для реалізації партії відповідної продукції.
Комітет Верховної ради з питань аграрної політики підтримав у першому читанні законопроект №3043-1, яким розмежується маркування молочних і молоковмісних продуктів. Про це заявив заступник голови комітету Олександр Бакуменко.
Норми законопроекту встановлюють прозорі і рівні правила гри на ринку молокопродуктів, зазначила Ганна Лавренюк, віце-президент Асоціації виробників молока.
"Інформація на упаковці продукту повинна відповідати тому, що міститься в ньому насправді; а споживачі — мати можливість свідомо обирати і споживати якісну молочну продукцію”, — підкреслила вона.
Чинні норми харчових регламентів і так вимагають від виробників харчових продуктів зазначати, чи має їхня продукція рослинні жири, однак таке маркування відбувається з тильної сторони упаковки. Тому візуально відрізнити таку продукцію від молочної майже неможливо, пояснює Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської аграрної Ради.
«Антимонопольний комітет навіть вів кілька справ про те, що виробники дурили таким чином споживачів”, — підкреслив заступник голови ВАР.
Щоб цього уникнути, інформація про наявність рослинних жирів у складі продукту або ж визначення "молоковмісний продукт” повинні міститися на лицьовій стороні упаковки.
А якщо не подобається слово "молкоовмісний”, його можна замінити на слово "імітаційний”, додав Михайло Соколов.
Законопроект також передбачає роздільне розміщення на полицях магазинів молочних та молоковмісних продуктів.
За порушення особливих вимог до маркування молочних та молоковмісних продуктів, згідно документу, на виробника буде накладатися штраф у розмірі 100 % вартості виробленої або одержаної для реалізації партії відповідної продукції.
За порушення умов розміщення продуктів будуть відповідати як виробники молочних та молоковмісних продуктів, так і реалізатори даної продукції. На них накладатиметься штраф у розмірі від п’яти до восьми мінімальних заробітних плат.
Відповідальність за поширення норм законопроекту потрібно посилити, вважає Михайло Соколов.
Прес-служба АВМ