Полтавська область вважається одним із лідерів за виробництвом молока в Україні. Тому цілком передбачуваним став той факт, що наступним регіоном, який долучився до лав Всеукраїнського аграрного кооперативу, стала Полтавщина.
З ініціативою приєднатися до ВАК виступили самі полтавчани. «Те, що Всеукраїнський аграрний кооператив знають далеко за межами основного регіону його діяльності – гарний знак, - зазначив голова ВАК у Черкаській області Олег Шаргородський. – Це означає, що кооперативні об’єднання – актуальний на сьогоднішній день напрямок господарювання. Люди зацікавленні у можливості заробляти на своїх приватних господарствах, вони хочуть працювати у своєму селі, на своїй землі. Ми із радістю пристали на пропозицію полтавчан, і вже почали налагоджувати діяльність ВАК у кількох районах Полтавської області».
Протягом 11-14 листопада відбулися зустрічі керівництва ВАКу із представниками районної влади, сільськими головами та місцевими громадами на території Хомутецької, Слобідської, Велико-Сорочинської та Савинцівської сільських рад Миргородського району. Озвучувалося багато питань і пропозицій. Зокрема, мешканці села Черкащани висловили побажання відвідати Монастирищенський район на Черкащині, щоб самостійно впевнитися в перевагах роботи кооперативу.
«Потреба в кооперативах є, - говорить голова ВАК у Полтавській області Віктор Гаркуша. – Ми знаходимося на правильному шляху. Під час зустрічей з представниками місцевої влади ми відчули, що є і підтримка, і зацікавленість. Наприклад, у Хорольському районі питання діяльності кооперативу є плановим для розгляду координаційною радою».
Також жителям Полтавщини презентували програми, які дозволять селянам заробляти кошти на своєму господарстві: «Прибуткове молоко», «Корова в молоду сім’ю», «Відгодівля бичка», «Золота теличка», «Прибуткова годівля тварин», «Домашнє подвір’я». Поки що ВАК діятиме на території трьох районів Хорольського, Миргородського, Лубенського районів, але надалі розширюватиме географію.