Міністерство агарної політики та продовольства України розробило принципово нову систему кредитування галузі сільського господарства під іпотеку землі, що дозволить залучити додаткові інвестиції в аграрний сектор та привести його фінансове забезпечення у відповідність до технологічних потреб. Про це сьогодні повідомив очільник МінАП Микола Присяжнюк. За його словами, для розбудови інфраструктури аграрного ринку потрібно 180 млрд грн на найближчі 4-5 років. Водночас, основні засоби виробництва потребують капіталовкладень для оновлення на суму 250 млрд грн на такий же період. Крім того, для забезпечення нормальної роботи галузі тваринництва потрібно 43 млрд грн у рік, рослинництва - 57 млрд грн у рік.
Тому МінАП розробило принципово нову систему кредитування агропромислового сектору. "Стратегічними напрямами реформування сільського господарства у 2011 р. має стати розробка заходів щодо приведення фінансово-економічного забезпечення АПК у відповідність до технологічних потреб. Нами напрацьовано кращі практики кредитування аграрного сектору з урахуванням європейського досвіду, який ми уважно вивчали та переймали протягом останнього року. Особливу увагу ми звернули на фінансово-економічний розвиток сільської громади, зокрема, з урахуванням можливої застави земельних ділянок. При цьому наша позиція незмінна - земля продаватиметься виключно фізичним особам та тільки громадянам України. Система кредитування під іпотеку землі дасть можливість залучити додаткові інвестиції в АПК", - зазначив міністр. "Крім іпотеки землі, як основної застави для отримання кредиту, нова система передбачає створення Державного земельного фонду як інституту контролю за обігом земель і управління землями державної власності. Також МінАП пропонує створити Державний земельний іпотечно-інвестиційний банк та ввести обов'язкове страхування сільськогосподарської продукції", - заявив М.Присяжнюк. За словами міністра, селяни, які не бажають займатися сільськогосподарською діяльністю, зможуть продати свою землю за реальними цінами, одержавши в такий спосіб початковий капітал для підприємництва. Також нова схема кредитування передбачає введення пільгового кредитування (до 10% річних) через спеціалізований банк.
"Однак для залучення додаткових інвестицій в АПК шляхом нової системи кредитування необхідна чітка співпраця всіх органів влади. Зокрема, питання реформування законодавчої бази на сьогодні є ключовим", - наголосив очільник МінАП.
РБК, ГлавРед, УЗА