Про це в інтерв’ю Agravery.com розповів директор Інституту рису НААН Володимир Дудченко.
«Власним виробництвом ми забезпечуємо 40% рису від внутрішньої потреби. Зібрали минулоріч близько 50 тис. тонн зерна з площ у 12 тис. га, середня залікова урожайність була на рівні 57 ц/га. Найбільші площі наразі зосереджені на Херсонщині – понад 7,5 тис. га. Лідерами з виробництва та площ є наш ДПДГ "Інститут рису" із площею у 1,5 тис. га, другі ― підприємство "Маяк" з Одещини, що має 1,2 тис. га», ― розповів Дудченко.
За його словами, основним завданням на сьогодні є забезпечення України 100% українським продуктом. Проте, законодавчі перепони та невпевненість виробників у завтрашньому дні не дають цього зробити.
«Українське рисівництво як галузь на сьогодні забуте, ми хіба що отримуємо нижчий тариф на воду ― вартість подачі утричі менша, ніж під інші культури. Проте ми рук не складаємо, скоріше навпаки ― розвиваємось наперекір обставинам», ― зауважив директор Інституту рису НААН.
Він додав, що рисівництво можна розвивати неа лише в південних областях.
«Це абсолютний міф, що потенціал у рисівництві має лише південь, Одещина чи Херсонщина. Насправді ареал значно більший», ― сказав Дудченко.