Основною темою в цьому році став ринок землі. Безліч політиків спекулюють на цій темі, розробляючи свої законопроекти - на сьогодні їх вже три, але жоден з ініціаторів не запрошує до обговорення аграріїв, незважаючи на те, що мова йде про землю сільгосп призначення. Саме тому Agri Invest Forum організував велику зустріч і голосування, в якому взяли участь всі присутні аграрії.
Підсумок голосування: 72,2% учасників проти стрімкого запровадження. 63,4% учасників зацікавлені в купівлі земель с/г призначення, але кошти для цього є далеко не у всіх, - лише у 20% голосуючих. Готові й планують взяти кредити, щоб придбати землю - 52,7%.
Аграрії прийшли до висновку, що жоден законопроект не відповідає інтересам с/г бізнесу і селян, як і в цілому економіці країни, всі вони потребують серйозних доопрацювань за участю аграріїв. А ринку землі бути з 2024 року - вважають аграрії.
На панельній дискусії про дотації заступник голови ВАР Михайло Соколов повідомив, що за березень аграрії недоотримали 18 млн грн. Народний депутат Тетяна Острікова і Голова податкового комітету Громадської ради при МЕРТ закликають аграріїв продовжувати захищати свої права і не здаватися.