Дирекція міжнародного виставкового форуму «АгроКомплек 2017» радо презентує старт першого в Україні виробничо-експериментального проекту «Агрополігон 2017», в рамках якого відбувається незалежне тестування67 гібридів кукурудзи та 44 гібридів соняшнику в двох агрокліматичних зонах України.
Головна мета проекту: показати економічний ефект від вирощування різних сортів та гібридів сільськогосподарських культур вітчизняної та іноземної селекцій в реальних виробничих умовах та вплив технологічних рішень на формування собівартості продукції.
В рамках проекту на випробувальних ділянках господарств-партнерів висіяно:
- 44 гібриди соняшнику в умовах степу, які вирощуватимуться без поливу та на поливі;
- 46 гібридів кукурудзи в умовах лісостепу;
- 21 гібрид кукурудзи в степовій зоні;
- 3 гібриди кукурудзи на крапельному зрошенні!
Виробничими базами, де закладено випробувальні ділянки, виступають:
- ТОВ СГП «Ім. А. Г. Кравченка», земельний банк - 5000 га ріллі, Яготинський район, Київська обл.;
- Науковий парк Миколаївського НАУ «Агроперспектива», земельний банк - 2500 га ріллі, Миколаївська обл.;
- Навчально-дослідне господарство Мигійського коледжу, земельний банк - 253 га ріллі, Первомайський р-н, Миколаївська обл.
Серед компаній-оригінаторів, які долучилися до проекту та надали посівний матеріал, відзначаємо: ТОВ «Євраліс Семенс Україна», ТОВ «Маїсадур Семанс Україна», ТОВ АПК «МАЇС», ТОВ НВКФ «Селекта», ТОВ «Рост Агро» та ПП «Юг Агролідер».
Ексклюзивно, в рамках «Агрополігон 2017», для степової зони проводиться :
- вирощування кукурудзи (ФАО 302, ФАО 420, ФАО 500, компанія-оригінатор ТОВ «Рост Агро») на крапельному зрошенні. Технічне забезпечення та технологічний супровід систем крапельного поливу надано партнерською компанією ТОВ «Нетафім Україна»;
- вирощування гібридів соняшнику на поливних землях з використання дощувальних установок (партнер представництво «Lindsay international B. V.» в Україні).
Проект стартував у березні та триватиме до листопада. Весь цей час, організатори «Агрополігон 2017» будуть відслідковувати кожен з етапів технологічного супроводу та вегетації культур на тестуванні.
Отримані результати проекту будуть комплексно презентовані та обговорені на практичних семінарах, що пройдуть в період виставки «АгроКомплекс 2017»
Оперативна інформація на сайті виставки //www.agrocomplex.kiev.ua/ua/agropoligon
та в мережі Facebook https://www.facebook.com/events/102314240323871/?active_tab=discussion