Про нестачу вологи та негативні явища на полях, пов’язані з посухою, SuperAgronom.com повідомляють агрономи з різних областей України. Поки що дефіциту вологи не відчувають лише західні області, де регулярно дощило, та Одещина, де також відчутним був вплив балканських циклонів. На решті території країни опадів було дуже мало, що спровокувало стрес на озимині.
Агрономи з різних областей говорять, що пшениці «горять» без води, листки рослин скручуються та повертаються паралельно променям сонця, щоб зменшити випаровування.
Найгірше те, що дані явища проявились у критичний період цвітіння — це може призвести до поганого запилення, зменшення маси зерна з колосу, зниження загальної врожайності на 15-25%, говорять фахівці.
Дещо кращою є ситуація лише на полях, що обробляються за енергоощадними технологіями: no-till або strip-till. Тут шар мульчі зменшує нагрівання ґрунту та випаровування вологи, сприяє швидкому її накопиченню після опадів.
Більш сприятливі для росту коренів температури верхнього шару ґрунту викликають появу великої кількості так званих росяних коренів, що розвиваються буквально на поверхні землі або у мульчі. Ці додаткові корінці допомагають рослинам зібрати найменшу кількість вологи, навіть нічну росу, чим допомагають їм вистояти проти посухи.
ІЦ УАК за матеріалами SuperAgronom.com.