Міжнародна фінансова корпорація (IFC), член групи Світового банку, в 2017 році планує залучити для проектів в Україні близько $250 млн, що істотно перевищує показник 2016 року, повідомив Джейсон Пеллмар (Jason Pellmar), який з 1 червня 2017 року був призначений керівником регіонального офісу IFC в Білорусі та Україні.
"У червні і за наступні два-три місяці ми розраховуємо, що зможемо інвестувати і мобілізувати фінансування в розмірі близько $150 млн на підтримку нових проектів і нових клієнтів. Я думаю, що загалом у 2017 календарному році ми вийдемо приблизно на $250 млн", - сказав він.
Джейсон Пеллмар зазначив, що Україна - важлива країна для IFC в регіоні, зараз її економіка починає відновлюватися і з'являється більше проектів, які корпорація хотіла би підтримати, оскільки вони важливі для довгострокового зростання і розвитку країни. Як приклад він навів підписана в березні цього року угоду про надання $37 млн зерновому терміналу MV Cargo, який наразі будують.
За його словами, обсяги і особливості проектів IFC, як правило, залежать від попиту на ринку, тому в попередні кілька років корпорація була зосереджена на підтримці наявних клієнтів, наприклад, була продовжена часткова кредитна гарантія для Райффайзен банку Аваль та Bayer, надані лінії на поповнення обігового капіталу "Астарті" і "Ниві Переяславщині".
"Основний попит на ринку був на коротке фінансування, продукти, які дають змогу розділити ризики. Ми зробили кілька таких проектів з нашими клієнтами... Але загалом IFC, звичайно, більш довгостроковий інвестор", - пояснив Джейсон Пеллмар.
Він нагадав, що станом на сьогодні IFC інвестувала в Україні понад $3,2 млрд в 90 проектів у різних секторах економіки, враховуючи як власні кошти корпорації, так і кошти, залучені від інших інвесторів. Крім довгострокового фінансування, IFC також виділила близько $1 млрд у рамках своєї програми Глобального торгового фінансування.
Представник IFC зазначив, що в останні кілька років основний фокус роботи корпорації був на підтримці українського агробізнесу по всій вертикалі виробництва. "Підтримка агробізнесу залишиться важливою частиною нашої стратегії і в майбутньому, оскільки це один з локомотивів української економіки. Крім того, Україна може грати набагато більшу роль у глобальній продовольчій безпеці, продовжувати нарощувати експорт і збільшувати додану вартість свого експорту", - пояснив він цей пріоритет.
Довідка:
Джейсон Пеллмар (Jason Pellmar) змінив на посаді керівника регіонального офісу IFC в Білорусі та Україні Руфат Алімарданова. До зони його відповідальності входить керівництво інвестиційною програмою - понад $3 млрд довгострокового фінансування в Україні та близько $300 млн - у Білорусі, та комплексною консультативною програмою, сфокусованою на таких пріоритетних напрямках: поліпшення умов ведення бізнесу, розширення доступу до фінансування, просування "зеленої" економіки, модернізація ланцюжків постачання в агробізнесі та відкритті нових ринків.
Джейсон Пеллмар з 2014 по 2017 рік відповідав за розвиток нового бізнесу в інфраструктурі, агробізнесі, виробництві та секторі послуг в М'янмі, а раніше базувався в Стамбулі (Туреччина), де відповідав за реалізацію серії інфраструктурних інвестиційних проектів у регіоні Європи, Близького Сходу і Північної Африки. До зони його відповідальності також входив розвиток нового бізнесу в секторі електроенергетики в Східній Європі. У IFC працює з 2010 року, а до приходу в IFC відповідав за фінансування і управління глобальним портфелем енергетичних активів у підрозділі фінансових послуг компанії GE.
За матеріалами: "Інтерфакс-Україна"