Міжнародні ціни на пшеницю та рис зростають
17 липень, Розділ Новини, переглядів 2 476
10 липня вийшов черговий випуск щомісячного бюлетеня ФАО Food Price Monitoring and Analysis, в якому йдеться про тенденції цін на продовольство. Публікуємо основні висновки.
В червні міжнародні ціни на пшеницю в цілому збільшились у зв’язку з несприятливими умовами вирощування сільськогосподарських культур у деяких ключових країнах-виробниках. Експортні ціни на кукурудзу залишалися практично незмінними, а котирування рису продовжували зростати головним чином за рахунок сильного попиту.
У Східній Африці ціни на зернові культури у червні залишалися стабільними або знижувались з новими врожаями 2017 року, однак у ряді країн вони залишаються на рекордно високому рівні. Ціни різко зросли за останні кілька місяців через обмежену пропозицію, зумовлену поганими врожаями другого сезону 2016 року через посуху, а також – на фоні загального занепокоєння щодо врожайності через шкідників та недостатню кількість дощів.
У Азії стійкий попит ще більше підкріплював внутрішні ціни на рис у країнах-експортерах у червні. В інших районах субрегіону ціни на рис зросли ще більше та досягли рекордно високих показників у Бангладеш, відображаючи втрати, понесені в основному сезоні 2017 року, разом із скороченням виробництва та імпорту в 2016 році. У Шрі-Ланці очікуване зниження виробництва на 2017 рік продовжувало підтримувати ціни на рис .
У 12
країнах зафіксовано попередження про аномально високі ціни
на один або більше базових продуктів харчування, що може поставити під загрозу продовольчу безпеку. Ці країни – Бангладеш, Бурунді, Ефіопія, Кенія, Нігер, Нігерія, Руанда, Сомалі, Південний Судан, Шрі-Ланка, Уганда і Танзанія.
У країнах-експортерах європейської частини СНД
експортні ціни на борошномельну пшеницю в червні залишалися стабільними, а тиск внаслідок низької активності в торгівлі та наближення врожаю компенсується занепокоєннями щодо умов вирощування в ключових районах та тенденціях на міжнародному ринку.
На внутрішніх ринках ціни на пшеничне зерно зміцніли в Російській Федерації, що відображає занепокоєння з приводу затримок врожаю та якості зернових на 2017 рік внаслідок несприятливої погоди. Ціни, однак, все ще були значно нижчими, ніж у попередньому році. На противагу цьому, в Україні ціни знизились з початку жнив в південних та центральних регіонах. У країнах-імпортерах субрегіону ціни на пшеницю, як правило, були стабільними.
Схожі новини
Світові ціни на зернові продовжують зростатиСвітові ціни на продовольство зростають через ситуацію в УкраїніТравневі свята заморозили торгівлю зерном в УкраїніЦінова ситуація на внутрішньому ринку зернаЦіни на пшеницю зросли