Кабмін уніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті для підтримки галузі тваринництва. Йдеться про часткову компенсацію витрат на закупівлю племінних тварин.
У 2016-му свинарям відшкодовували лише витрати на закупівлю поголів’я вітчизняних порід. Варто зауважити, що господарства, які працюють з українською генетикою, можна порахувати на пальцях двох рук. Переважна більшість вітчизняних промислових свинокомплексів працює із іноземними породами (забезпечують інтенсивність виробництва, мають кращі показники пісності і виходу м’яса з туші).
Про це повідомляє прес-служба Асоціації «Свинарі України».
Зміни, внесені вчора до урядової постанови, передбачають відшкодування вартості племінного молодняка незалежно від походження (включаючи завезений із-за кордону). Однак радіти зарано!
Цьогоріч на підтримку тваринництва у бюджеті закладено 170 млн гривень, 160 млн грн із яких, згідно з Проектом розпорядження Мінагрополітики, планують використати на погашення боргів — коштів, не виплачених у рамках попередніх програм держпідтримки. А різницю — 10 млн грн — найвірогідніше, направлять на компенсацію вартості племінного молодняка ВРХ.
Асоціація «Свинарі України» порахувала, скільки потрібно на відшкодування завезених кнурців і свинок.
Бюджет програми держпідтримки річний — з жовтня 2016-го по жовтень 2017-го. За 9 місяців (жовтень 2016-го-червень 2017го) українські свинарі імпортували 2879 голів молодняка, вартістю 53,05 млн грн (2 млн дол. США). Відшкодування не може перевищувати 2400 грн/голова. Тож нині свинарі мали б отримати як мінімум 6,9 млн грн компенсації. І ця сума стосується лише молодняка, придбаного за кордом (даних про торгові операції з племінними тваринами на внутрішньому ринку поки немає).
І рік ще не закінчився... За даними АСУ, одне з великих вітчизняних свиногосподарств планує закуповувати близько 3 тис. племінних свинок. А це ще понад 7 млн компенсації. Разом маємо майже 14 млн грн.
Чи отримають ці кошти вітчизняні виробники свинини і коли — під питанням. АСУ зі свого богу готує всі необхідні аналітичні довідки, пояснювальні записки та звернення, щоб відстояти інтереси галузі.