Інструкція щодо боротьби з АЧС: погодження нової редакції
08 September, Розділ Новини, переглядів 3 938
Редакція Інструкції з боротьби та профілактики АЧС, над якою працювали фахівці Асоціації «Свинарі України» спільно з експертами ФАО, ЄБРР, спеціалістами Держпродспоживслужби та представниками бізнесу, відправлена на погодження.
Основні напрацювання та зміни:
- Впровадження компартменталізації щодо АЧС (поділ господарств за ступенем біозахисту).
- Серед вимог до господарств із високим статусом біобезпеки — термічна обробка кормів передбачена лише у випадках якщо вони містять інгредієнти тваринного походження.
- Чітко прописані заходи в зоні захисту (у межах 3 км від спалаху АЧС):
- неідентифіковане поголів’я ліквідується;
- за умови отримання попередніх негативних результатів лабораторних досліджень крові на АЧС (не менше 10%), клінічно здорових ідентифікованих тварин реалізують на забійні пункти.
- заходи з обов’язкового забою не розповсюджуються на операторів ринку із підтвердженим статусом господарства з високим рівнем біобезпеки та/або встановленим статусом компартменту щодо АЧС.
- У разі перезапуску свиноферми після спалаху «африканки» значно знижено кількість «тестового» поголів’я, — не 5% від загальної проектної потужності ферми, а не менше 3-х «сигнальних» свиней у кожному виробничому приміщенні.
Нагадаємо, наприкінці квітня 2017-го набула чинності нова редакція «Інструкції з профілактики і боротьби з африканською чумою свиней». Проте, не всі напрацьовані пропозиції були внесені. Відтак, представники бізнесу – господарства-члени Асоціації «Свинарі України», експерти ФАО та ЄБРР за сприяння Держпродспоживслужби ініціювали подальшу роботу над удосконаленням документу.
Прес-служба Асоціації «Свинарі України»
Схожі новини
Свинарям доцільно працювати за принципом компартменталізаціїНова Інструкція по боротьбі АЧС в Україні: перший досвід реалізаціїЯк можна вберегти свій бізнес в умовах АЧС?Держспоживслужба назвала критерії ідеальної свинофермиСитуацію з АЧС в Україні складно назвати контрольованою — АСУ