Міністри сільського господарства 27 країн Євросоюзу на позачерговій зустрічі в Люксембурзі планують обговорити ситуацію з поширенням кишкової інфекції і торгівлею овочами, повідомляє РІА "Новости" з посиланням на представника Саміту ЄС.
Кишкова інфекція в Європі, яка забрала життя більше 20 осіб, спочатку була зафіксована на півночі Німеччини. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), випадки захворювання зареєстровані вже в десяти країнах Європи. Росспоживнагляд ввів обмеження на ввезення у Росію з усіх країн ЄС овочів - ймовірних джерел інфекції.
Спочатку передбачалося, що переносником небезпечних бактерій є салатні огірки з Іспанії, але це побоювання не підтвердилося. Тепер фахівці підозрюють ферму в Нижній Саксонії, зокрема, пророщені там зернові, які використовуються для приготування салатів і других страв. Передбачається, що точні результати лабораторних досліджень будуть відомі у вівторок.
Експерти заявляють, що причиною захворювань є рідкісний штам бактерії E. сoli (кишкова паличка), який був виділений з тканин семи хворих в Німеччині і двох у Данії. Кишкова паличка часто присутня в кишечнику людей і теплокровних тварин. Більшість її штамів нешкідливі, але деякі можуть викликати важкі хвороби харчового походження, особливо небезпечні для дітей раннього віку та літніх людей. За даними ВООЗ, виявлений у Європі штам є найбільш заразним і токсичним.
Міністри сільського господарства у вівторок заслухають також доповідь про посуху в ряді країн Європи та її наслідки для європейських фермерів, йдеться в матеріалах до майбутньої зустрічі. Франція і ряд інших країн 17 травня висловили заклопотаність поточною ситуацією з посухою і виниклими труднощами у грошових потоках фермерів.
Джерело: УНН