Про це розповів під час прес-конференції перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.
Нагадаємо, що Мінагрополітики презентувало «Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018—2020 роки». На пряму підтримку АПК у проекті бюджету 2018 року закладено 6,3 млрд грн, з яких безпосередньо на фермерство — 1 млрд грн.
Сьогодні українські фермери обробляють 22,3% (4,438 млн га) сільськогосподарських земель в Україні. Вони формують 6—7% аграрного ВВП. Фермерські створили 93,7 тис. робочих місць.
«Із 1 млрд грн приблизно 50% піде на підтримку фермерів, але через підтримку кооперативів і об'єднання цих фермерів… Законодавство передбачає 2 форми кооперативного об'єднання у сільському господарстві: обслуговуючі та виробничі», — пояснив він.
Перший заступник міністра додав, що ставка на кооперативи — невипадкова.
«Кооперативи для фермерів — можливість виходу на ринок. У деяких галузях, наприклад, молочному скотарстві — це надзвичайно критична річ для забезпечення належного рівня якості кінцевої продукції. Тому кооперативи для нас важливі. На жаль, Україна при потужному розвинутому господарюванні має 590 економічно активних кооперативів. Тоді як в Австрії чи Данії з усього об'єму молока кооперативами виробляється 97%. Тому у нас величезний потенціал і потреба, щоб кооперативи утворювалися», — пояснив Мартинюк.
Перший заступник аграрного міністра додав, що наразі розробляються критерї отримання цієї підтримки.
«Ми в процесі напрацювання інструментарію та способів підтримки, зокрема й для допомоги фермерству. Ми визначили основні рамкові принципи: накреслити точки зростання, процес отримання допомоги має бути простим, прозорим та автоматичним. Ми налаштовані на те, щоб заявки на отримання дотацій подавалися в електронному вигляді», — говорить він.