З 19 по 22 вересня у м.Бремен, що в Німеччин відбувся «Alta Advantage Tour», організований лідером з генетики ВРХ – компанією Alta Genetics. Під час туру було знайомство підприємців галузі м’ясного та молочного скотарства з різних країн світу з передовою генетикою ВРХ у форматі відвідування найкращих ферм Німеччини, які використовують генетику Alta.
Участь у заході взяла і українська делегація, до складу якої увійшли фахівці та партнери «Альта Дженетикс Україна»: менеджер із продажів «Альта Дженетикс Україна» Тимур Расулов, головний ветлікар ПрАТ «Чернігівське племпідприємство» Віктор Коленченко (с. Довжик Чернігівського району Чернігівської обл.), головний менеджер ферми ТОВ «Острійківське» Олександр Люлька (с. Острійки Білоцерківського району Київської обл.).
Окрім української делегації, на заході були присутні представники ще 32 країн світу.
Протягом двох днів учасники бізнес-туру відвідували високотехнологічні німецькі ферми. «У Німеччині більшість господарств, і, зокрема, ті, що ми відвідували – сімейного формату - розповідає Тимур Расулов. – Це, на мій погляд, дуже позитивний момент, оскільки родинний бізнес розвивати легше. Коли ти працюєш сам на себе, то більше зацікавлений у результаті, і готовий вкладати кошти в розвиток».
На кожній з ферм приділяється значна увага генетиці. Протягом кількох років сімейні ферми користуються послугами компанії Alta Genetics, і вже досягли значних результатів щодо різних аспектів покращення стада, яке потребує конкретне господарство: підвищення продуктивності та якісних показників молока, поліпшення здоров’я тварин.
Всі ферми відзначаються високою технологічністю та гарними показниками продуктивності, та кожна з них має свої особливості щодо генетичного плану.
Сімейна ферма Milchhof Reebum KG розпочинала роботу з 25 корів у 1995 році. А вже в 2013-му кількість худоби досягла 750 голів.
Молочна продуктивність складає 39 л/день.
Доїльний зал: 2х20 паралель Делаваль.
Коефіцієнт тільності за 21 день: 22%.
Генетичний план: продуктивність 70%; здоров’я 15%; екстер’єр 15%.
На фермі працює 16 робітників, власники дбають про їх мотивацію і проводять регулярні навчання для підвищення професійного рівня.
На господарстві Rischenhof KG утримується 850 корів, молочна продуктивність – 37 л на дійну корову в день.
Доїльний зал: карусель на 50 місць; Бауматік.
Коефіцієнт тільності за 21 день: 30%.
Генетичний план: продуктивність 70%; здоров’я 15%; екстер’єр 15%. Кількість працюючих – 15 осіб.
На фермі здійснюється чітке управління і моніторинг ключових показників, корови розміщені в сучасних функціональних будівлях. Проводиться робота по підвищенню ефективності осіменіння.
Родина Брокерінг утримує ферму Brokering Milch KG на 680 дійних корів. Молочна продуктивність – 37 л на дійну корову в день.
Доїльний зал: карусель на 50місць; GEA.
Коефіцієнт тільності за 21 день: 23%.
Генетичний план: продуктивність 40%, здоров’я 40%, екстер’єр 20%. На господарстві працює 14 осіб.
Як клієнт Alta Advantage* господарство має доступ до найкращого генетичного матеріалу. За індивідуальним генетичним планом стадо здатне досягти своїх цілей швидше за рахунок оптимального генетичного прогресу.
Два брати й сестра керують фермою Witte KG. Це вже четверте покоління, що займається цим сімейним бізнесом. Зараз в господарстві 1250 дійних корів, надій складає 35 л на дійну корову в день.
Доїльний зал - карусель на 72 місця, Delaval.
Коефіцієнт тільності за 21 день: 25%. Кількість працівників – 16,5. Господарство успішно співпрацює з Alta Genetics за унікальною програмою «Оплата за тільну корову».
Об’єднуючою ланкою для всіх ферм Німеччини, є наявність біогазових установок. Утримуючи худобу, фермери мають альтернативне джерело енергії, а також додатковий прибуток, продаючи надлишки енергоресурсів державі.
Протягом бізнес-туру учасники з різних країн мали можливість також поділитися досвідом, поспілкувавшись з колегами з інших країн. «Було б непогано, якби в Україні на державному рівні підтримувався розвиток саме сімейних ферм, - вважає Тимур Расулов, - На прикладі Німеччини ми впевнилися, що така форма господарювання працює ефективно. Зокрема, і в плані генетичного вдосконалення».
«На мій погляд, те що компанія Alta Genetics Ukraine проводить різноманітні науково-практичні заходи, сприяє підвищенню рівня кваліфікації українських фермерів, - говорить учасник туру Олександр Люлька. – Міжнародні експерти AltaGenetics і раніше приїжджали до України і надавали фахові консультації нашим фермерам, а тепер завдяки даній поїздц,і ми мали унікальну можливість на власні очі побачити, як працюють наші німецькі колеги. Ми отримали багато корисної інформації і практичних знань про останні європейські інновації в галузі генетики, годівлі, управління стадом тощо. Дякуємо Alta Genetics за організацію туру і можливість переймати передовий світовий досвід в галузі тваринництва» |