Нові випадки сказу в Україні
03 October, Розділ Новини, переглядів 2 689
В Україні почали частішати випадки сказу. Так, за вісім місяців 2017 року вже 660 інцидентів.
«Сказ – це гостро-інфекційне захворювання, яке постійно поширюється територією України. Хворіють не лише свійські та дикі тварини, а й люди. Лікування від сказу не існує, наразі є тільки профілактична вакцинація. Якщо ж заражена одиниця не вакцинована, вона помирає», - розповів Ігор Присяжнюк.
За його словами, Держпродспоживслужбою проводяться обов’язкові щеплення сільськогосподарських та домашніх тварин. Однак, це не може остаточно убезпечити від сказу всіх тварин та людей. Головною причиною цьому є недостатнє фінансування та халатність багатьох місцевих ветеринарів.
Експерт з ветеринарної медицини АВМ підкреслив, що інкубаційний період для тварини становить 15 днів, якщо ж вона помирає, її власників потрібно негайно вакцинувати. У людей інкубаційний період від 1 місяця до 1 року.
«При підозрі в зараженості людини це питання одразу переходить у компетенцію Міністерства охорони здоров’я. За моєю інформацією вакцини проти сказу в українського МОЗу не вистачає», - сказав він.
Ігор Присяжнюк підкреслив: «Вірус вражає головний мозок. Поведінка тварин стає занадто агресивною. Людину без вакцинації спасти не можливо. Перед смертю вона поводиться як тварина – боїться води, світла, ховається від людей».
Важливою інформацією на його думку, особливо для фермерів, є наступне - коли лисиця заходить на ферму і кусає хоча б одну корову, після чого все поголів’я обов’язково вакцинується і місяць все молоко господарство зобов’язане утилізовувати. А це приносить великі економічні збитки для молочнотоварних господарств.
Саме тому експерт з ветеринарної медицини АВМ радить усім фермерам уберегти своє поголів’я від сказу методом огородження. Особливо це стосується тих господарств, що межують із лісосмугою.
«Вкотре підкреслюю, що випадки сказу дуже часті та мають не тільки фінансові збитки від втрати ВРХ та продукції. А в першу чергу своїм життям ризикують люди, відповідальність за яких несуть ветлікарі, які повинні миттєво запобігти розповсюдженню хвороби. Нажаль, більшість таких «фахівців» відносяться до цього халатно та безвідповідально», - Наголосив Ігор Присяжнюк.
Прес-служба АВМ
Схожі новини
Ветеринари безкоштовно щеплюватимуть домашніх улюбленців від сказуБезпритульних житомирських собак вакцинуватимуть від сказу безкоштовноВперше за кілька років у Запоріжжі зафіксовано випадок сказуГоржеєв: Європа допомагає Україні боротися зі сказомВ Україні виявлено 800 неблагополучних населених пунктів по сказу