Вартість імпорту продовольства у 2017 році сягне 1,4 трильйона доларів США
06 December, Розділ Новини, переглядів 2 107
Пропозиція на продовольчих ринках залишається достатньою, але згідно очікувань, вартість імпорту продовольчих товарів зросте на 6% з рівня минулого року і досягне 1,413 трильйона доларів США в 2017 році. Очікується, що різке збільшення фрахтових ставок, посилення імпортного попиту та більш жорсткі ціни на більшість продовольчих товарів підвищить глобальну вартість імпорту продуктів харчування до другого найвищого рівня за усю історію спостережень.
Пшениця
Не зважаючи на те, що за прогнозами виробництво пшениці впаде нижче рівня минулого року, пропозиція у 2017/18 році залишатиметься достатньо великою. Очікується, що запаси зростатимуть вже п’ятий сезон поспіль та вийдуть на рекордний рівень. Торгівля, ймовірно, скоротиться, тоді як міжнародні ціни на пшеницю переважно триматимуться на вищому, ніж у попередні роки, рівні.
Фуражне зерно
У той час як світове виробництво фуражного зерна, згідно очікувань, поставить новий рекорд, а світове споживання ростиме повільніше ніж у минулому сезоні, світові запаси й надалі зростатимуть, сягнувши найвищого рівня за усю історію спостережень. Обсяги торгівлі фуражним зерном також збільшуються на фоні активних закупок, адже покупці намагаються скористатися значною експортною пропозицією та слабкими цінами.
Рис
Хоча погода в цьому сезоні стримуватиме зростання виробництва рису, світова пропозиція, за прогнозами, все ще перевищуватиме споживання, що дасть змогу трохи збільшити світові запаси рису. Після зростання на 8 % у 2017, світова торгівля зростатиме лише помірно. Жорстка конкуренція серед експортерів стримує зміцнення цін.
Олійні
Хоча за прогнозами очікувати зростання виробництва олійних культур у 2017/18 не варто, світова пропозиція на ринках олійних шротів та рослинних олій/жирів зростатиме, підкріплена значними початковими запасами. На обидвох ринках, згідно очікувань, виробництво приблизно відповідатиме споживанню, а отже, запаси на кінець періоду залишатимуться стабільними та триматимуться на комфортному рівні.
М'ясо
Прогнозоване зростання в 2017 році світового виробництва м’яса є помірним за рахунок зростання обсягів виробництва м'яса великої рогатої худоби, свинини та птиці, а також – баранини. Очікується, що товарообіг також зростатиме, хоча і повільнішими темпами, ніж у 2016 році через падіння імпортного попиту з боку Китаю.
Молоко
Світове виробництво молока в 2017 році перевищить рівень минулого року за сприятливих погодних умов та більш привабливих цін. У світовій торгівлі в 2017 році очікується помірне зростання зі збільшенням обсягів торгівлі сиром та сухим знежиреним молоком, які більш ніж компенсуватимуть зниження обсягів продаж вершкового масла та сухого незбираного молока.
Схожі новини
Що дозволить вийти на рекордний рівень запасів в 2017/18 роціЗавдяки рекордному урожаю зернових глобальні запаси досягнуть у 2017/18 році історичного максимумуОлійні відновляться після падінняУ найближчі роки попит на зернові збережетьсяУ сезоні 2017/2018 світове виробництво зерна вперше перевищить 2 млрд. тонн