Наразі на українському ринку перебуває орієнтовно 25 % молока з домогосподарств, і саме на нього, здебільшого, скаржаться споживачі.
Наразі в Україні з 1997 року діє ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче, незбиране», затверджені технічні умови збирання молочної сировини. І саме на виконання міжнародних зобов`язань ще з 1 січня 2017 року мали вступити у дію нові технічні умови - для цього розроблено проект ДСТУ 3662-201 «Молоко - сировина коров’яче. Технічні умови». Втім їх відразу відстрочили до 1 січня 2018 року.
За пропозицією Міністерства аграрної політики та продовольства України у листопаді ц.р. прийнято рішення про внесення численних змін до відповідних нормативних документів, серед яких - чергове подовження строків введення в дію стандарту, А отже - продовження можливостей використання молочної сировини низької якості. Таким чином, термін надання чинності ДСТУ 3662:2015
«Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» перенесено з 1 січня 2018 року на 1 липня 2018 року.
Одночасно, перенесено термін скасування чинності ДСТУ 3662–97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі» з 1 січня 2018 року на 1 липня 2018 року.
Відтак, переробні підприємства закуповуватимуть молоку у населення принаймні до липня ц.р.
Як відомо, переробку молока та виробництво молочної продукції в Чернігівській області на сьогодні здійснюють 9 підприємств. Заготівлю молока здійснюють у всіх районах Чернігівської області, а також у сусідніх Сумській, Полтавській та Київській областях.
Молоко та молочні продукти (сухе молоко, вершки, сироватка, тверді сири) продаються в Білорусь, Молдову, Великобританію, Естонію, Індонезію, Конго, Катар, Філіппіни, Німеччину, Францію, Швейцарію.