Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар побуввла з робочою поїздкою в Узбекистані, де зустрілася із представниками влади, галузевих асоціацій, виробниками тваринницької продукції.
Візит відбувся на особисте запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Узбекистану пана Алішера Хабібуллайовича Абдуалієва. Діловій поїздці передувала офіційна зустріч голови АТУ із послом Узбекистану у Києві у грудні минулого року. Тоді сторони обговорювали можливість залучення інвестицій до України, налагодження ділових зв’язків між українським та узбецьким бізнесом, реалізації спільних бізнес-проектів у тваринництві.
Отже, візит до Узбекистану став наступним кроком в напрямі укріплення економічних зв’язків між країнами.
В рамках поїздки голова АТУ вже провела низку важливих зустрічей із учасниками галузі - представниками влади, галузевих асоціацій, виробниками продукції тваринництва. Зокрема, в стінах Мінагрополітики Узбекистану відбулася розмова із Заступником Міністра агрополітики Мустафаєвим Отабеком Садиковичем та Керівником відділу із міжнародних зв’язків Толібовим Шохрухом, де обговорювалася співпраця в галузі тваринництва та розвитку селекції і генетики, можливості закупівлі високоякісної генетики ВРХ в Україні.
Також голова АТУ провела зустріч із губернатором Ташкентської області – Ібрагімовим Гуломджаном Інамовичем та його заступником, який відповідає за розвиток регіонів - Касимовим Ельзодом Аблахатовичем.
Представники узбецької сторони відзначили, що на сьогоднішній день країна зацікавлена у посиленому розвитку тваринництва, зокрема, свинарства, у зв’язку з чим планується активно будувати в регіоні свинарські комплекси. Ірина Паламар висловилася про готовність українського бізнесу разом співпрацювати у напрямку розвитку тваринницької галузі Узбекистану.
«На сьогоднішній день в Узбекистані ухвалено низку програм щодо підтримки тваринницької галузі, завдяки яким уже вдалося значно наростити поголів’я ВРХ - розповіла Ірина Паламар. – Але вони планують і надалі розвиватися, покращувати генетику ВРХ, крім того, будувати потужні свинарські комплекси, і в цьому напрямі Україна може допомогти. З боку українського бізнесу також є висока зацікавленість в спільній роботі щодо розвитку тваринництва в Узбекистані. Також Узбекистан, в свою чергу, зацікавлений в закупівлі у нас ВРХ живцем, розвитку сучасних вирощування технологій і генетики».
Ассоціація тваринників України