Результатом другого етапу роботи над інструкціями стала підготовка звіту, у якому перелічені сучасні наземні технології збереження й утилізації гною.
Чергова робоча зустріч відбулася наприкінці лютого, під час якої учасники домовилися зосередитися на технологіях, доступних в Україні:
Зауважимо, що Технічні інструкції щодо поводження з гноєм розробляються в рамках імплементації ЗУ № 2042 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин». Він має набути чинності вже в квітні цього року. Технології, включені до ТІ, мають бути обов’язково підтверджені практикою і відповідати нормам знезараження гною. Відтак, використовуючи їх, господарство зможе підтвердити під час перевірки, що поводиться із гноєм в рамках Закону.
Довідкова інформація:
Якщо розкиданий по полю гній не переорати через 4 години з нього випарується 55,3% аміачного азоту, а через 48 годин — 77,8%. Відтак, зменшується ефективність внесеного добрива.
Щоб зберегти поживність гною й підвищити його ефективність, застосовують хімічну фіксацію азоту. В результаті отримують низку переваг:
//pigua.info