21 березня, на Рівненщині пройшов черговий практичний семінар в рамках роз’яснювальної кампанії Мінагрополітики щодо урядових програм підтримки на 2018 рік. Захід відбувся за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети, представників Мінагрополітики, Рівненської ОДА, об’єднаних територіальних громад, керівників фермерських господарств і кооперативів, сільгосптоваровиробників.
«Цього року фермери та кооперативи отримали ряд значних преференцій. серед них - дешеві кредити та високопроцентна (від 40% до 90%) компенсація за купівлю техніки, обладнання, насіння, кредит на вітчизняне насіння в державних банках. Порядки надання коштів є у відкритому доступі на сайті Кабміну та міністерства. Крім того, за роз'ясненнями та консультативною допомогою виробники можуть звернутися до дорадчих служб, оскільки Уряд компенсуватиме 90% вартості їх послуг», - зауважив Віктор Шеремета.
Він додав, що дорадчі служби надаватимуть консультації за такими напрямами як: агрономія, ветеринарія, зоотехнія, бухгалтерський облік, маркетинг, юридичні консультації.
Так, для отримання кооперативом 70% компенсації за обладнання необхідно одночасно подати до регіональної комісії в паперовому вигляді, а до Мінагрополітики в електронному вигляді такі документи:
- копію статуту сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу (СОК);
- документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою для членів кооперативу;
- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, – у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС;
- копію договору з постачальником обладнання;
- копії документів, що підтверджують оплату податку на додану вартість та 30 відсотків вартості придбаного обладнання;
- копію векселя, виписаного постачальнику обладнання;
- копії підтвердних документів щодо одержання СОК обладнання.
Копії документів засвідчуються підписом уповноваженої особи СОК.
До кооперативу має входити не менше ніж 20 членів, серед яких повинно бути не менше ніж одне фермерське господарство, а інші - фізичні особи, у власності та користуванні кожної з яких перебуває не більше 100 га сільгоспземель.
Семінари-тренінги з підвищення обізнаності аграріїв про програми держпідтримки пройшли у Волинській, Харківській, Миколаївській, Рівненській областях. Проведення аналогічних заходів планується у Запорізькій, Полтавській, Закарпатській областях.
Детальніше про порядок надання держпідтримки за програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» за посиланням: //minagro.gov.ua/uk/support_apk?tid_hierachy=1395
Прес-служба Мінагрополітики