За прийняття в другому читанні та у цілому відповідного законопроекту проголосували 260 депутатів при мінімально необхідних 226.
Прийняттям закону парламент урегулював питання ведення кадастру і визначив процедуру здійснення державної реєстрації земельної ділянки. Зокрема, Рада також визначила перелік документації із землевпорядження і оцінки земель, що використовується для внесення даних у земельний кадастр.
На думку авторів законопроекту, депутатів Романа Ткача (НУ-НС), Валерія Бевзенка(ПР) і Руслана Лук’янчука (БЮТ), прийняття закону забезпечить гарантування прав власників і землекористувачів, регулювання земельних відносин і управління земельних ресурсів.
Також очікується, що документ дасть можливість організувати раціональне використання і охорону земель, здійснення землевпорядження, облік цінності земель у складі природних ресурсів.
Дані державного земельного кадастру є основою для ведення містобудівного кадастру населених пунктів, кадастрів інших природних ресурсів.
Зазначимо, Державне агентство земельних ресурсів має намір до кінця осені з випередженням графіку запустити електронний земельний кадастр, хоча за планами він має почати роботу з 1 січня 2012 року.
20 червня Кабінет Міністрів схвалив законопроект "Про ринок земель". Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявив, що купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення, відповідно до законопроекту, зможуть громадяни України, фермери і держава в особі або державного земельного банку, або державного земельного фонду.
Разом з цим він додав, що ринок землі буде діяти тільки між громадянами України.
Нагадаємо, 22 грудня 2009 року Рада продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення до 2012 року. Продовження мораторію було викликано відсутністю законів про державний земельний кадастр і про ринок землі.