Попри підвищення ввізного мита на мінеральні добрива із Росії з 36,03% до 42,96%, вартість більшості добрив, включно з аміачною селітрою, за останній тиждень не тільки не зросла, але і дещо знизилася. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, зауваживши, що хоча коливання були незначними в діапазоні 100-350 грн, але тенденція показова.
NB: Згідно з даними, які опублікував Максим Мартинюк, найдорожчим є подвійний суперфосфат, який подорожчав ще в середині січня, але відтоді ціни на цей вид добрив не змінювались. А от ціни на аміачну селітру, карбамід, КАС та аміачну воду в третій декаді березня навіть незначно подешевшали.
— Швидше за все, має місце сезонне зниження вартості, оскільки попит уже сформований. Для проведення комплексу весняно-польових робіт передбачається використати 995 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив, — повідомив замміністра на своїй сторінці у Facebook.
За його словами станом на 30 березня було забезпечено 98% заявок сільгосппідприємств на мінеральні добрива, а точніше поставлено 979,6 тис. тонн поживних речовин.
Також Мартинюк повідомив, що в Україні стартували весняно-польові роботи. Зокрема цього тижня у Херсонській області вже засіяно 4,3 тис. га, а у Миколаївській — 0,6 тис. га. Загалом цього року аграрії планують засіяти 27,2 млн га.
Що стосується забезпеченості аграріїв ресурсами, то станом на 30 березня потреби в насінні були забезпечені на 100% (638 тис. тонн), в СЗР на 91% (27,4 тис. тонн), а паливо на 81% (326 тис. тонн).
https://growhow.in.ua