Мета нового проекту ФАО - боротьба з новим захворюванням тварин, що поширюється на Близькому Сході, в Туреччині, на Балканах і в Східній Європі
30 травня 2018, Київ, Україна- Поява заразного вузликового дерматиту (ЗВД) на Кавказі і в Російській Федерації збільшує можливість подальшого поширення цього захворювання в інші країни Східної Європи. Білорусія, Республіка Молдова та Україна є країнами підвищеного ризику, в зв'язку з чим необхідно в найкоротші терміни розробити і прийняти регіональний план з надзвичайного реагування та забезпечення готовності.
Великий досвід ФАО в питаннях контролю заразного вузликового дерматиту на Балканах і на Кавказі дає можливість запустити новий регіональний проект для посилення готовності до реагування і запобігання поширенню ЗВД , який почнеться з технічного семінару в Києві.
Оскільки ЗВД є новим захворюванням, ветеринарні служби в цих країнах не мають досвіду роботи з транскордонними хворобами. Потенційні серйозні проблеми включають економічні втрати від смерті худоби, зниження продуктивності тварин, високу вартість проведення програм вакцинації та управління спалахами захворювання, і найважливіше - торгові обмеження. Ризик поширення захворювання на ще не уражені Білорусію, Республіку Молдову і Україну дуже високий, враховуючи спільні кордони цих країн.
Учасниками сьогоднішнього технічного семінару є представники державних ветеринарних служб, національні та міжнародні експерти ФАО, а також представники інших державних і міжнародних структур.
«Дуже важливо знизити ризик появи спалахів і поширення вірусу ЗВД, особливо в країнах, які ще не інфіковані і, відповідно, не знайомі з ним», - сказав Андрій Розстальний, фахівець Регіонального офісу ФАО для Європи і Центральної Азії з питань тваринництва та ветеринарії. «Саме тому новий проект ФАО запускається тут. Його основне завдання - нарощування потенціалу державних ветеринарних служб для раннього виявлення ЗВД і запобігання його поширенню, посилення регіональної співпраці в сфері раннього попередження та реагування на це транскордонне захворювання, а також підвищення інформованості польових ветеринарів, фермерів та наукової спільноти».
Підхід ФАО до боротьби з хворобами ґрунтується на ретельному моніторингу ситуації шляхом постійної оцінки ризику і гармонізації дій, спрямованих на контроль і профілактику, введення програми вакцинації та створенні регіональних платформ для обміну інформацією, досвідом і практичними рекомендаціями всередині країни. Даний проект об'єднає провідних експертів для вирішення специфічних проблем властивих кожній окремій країні, досліджуючи нові підходи для зниження ризику і контролю за спалахами в разі потреби.
ФАО вже розробила план дій в надзвичайних ситуаціях щодо ЗВД для допомоги ветеринарним службам в розробці відповідних національних стратегій, враховуючи особливості країни. Цей план буде основним інструментом проекту з контролю і раннього реагування на захворювання. Також було розроблено практичний посібник для польових ветеринарів румунською, російською та українською мовами, який буде надруковано та розповсюджено серед польових ветеринарів в трьох країнах.
Дводенний семінар буде продовжений програмою з навчання 10 польових ветеринарів специфіці заразного вузликового дерматиту, яка потім буде транслюватися в області з підвищеним ризиком. Крім цього, польові ветеринари будуть поширювати отриманий досвід серед місцевих консультантів у трьох країнах-бенефіціарах проекту.
Прес-служба ФАО