Російська Федерація до кінця 2019 року продовжила продуктове ембарго, яке діє щодо країн, ввівших антиросійські санкції, — України, Євросоюзу, Канади, США, Японії, Австралії і багатьох інших. Про це з посиланням на відповідний указ президента країни Володимира Путіна, повідомляє УНІАН.
Уряду доручено здійснити низку заходів для реалізації відповідних норм указу.
Відзначається, що документ набрав чинності з дня його підписання – 12 липня.
Вперше РФ ввела заборону на імпорт продуктів харчування із зазначених країн в серпні 2014-го. Ці заходи стали відповіддю на санкції, які навесні того ж року почали вводити США, ЄС та інші відносно осіб, компаній, банків і деяких секторів російської економіки через дії РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні.
Пізніше РФ розповсюдила продуктове ембарго на Чорногорію, Албанію, Ісландію, Ліхтенштейн. З початку 2016-го – на Україну.
Продукти харчування, що якимось чином потрапляли на територію РФ, підлягали знищенню. Яблука, груші, персики, помідори, ягоди, виноград, імпортний пармезан і багато іншого просто чавили бульдозерами.
Тільки за перший рік після набрання чинності указу органи Россільгоспнагляду знищили 7500 т різної імпортної їжі, з яких близько 300 т — тваринного походження.
Найчастіше санкційні продукти потрапляли в РФ через Брянську, Смоленську, Тверську та Псковську області. Це були в основному овочі, фрукти, в тому числі цитрусові, полуниця, виноград.
Сири та інша продукція тваринного походження найчастіше знищувалася в Ленінградській області або Санкт-Петербурзі.
В цілому за останні три роки в Росії знищили 25 тис. т продуктів, які потрапляли під санкції. З них 24,4 тис. т складали рослинні харчі і ще 936 т – продукти тваринного походження.
https://agroday.com.ua