За підсумками 2017/18 МР близько 25% всіх експортних партій українського зерна було поставлено в країни ЄС, що зробило цей регіон лідером серед ключових ринків збуту. Посушливі погодні умови і скорочення врожаїв зернових культур в ЄС зумовлюють збільшення імпорту європейськими країнами, що, в свою, чергу, спричинить за собою зростання обсягів поставок зерна з України.
Про це 22 серпня в своїй доповіді в рамках аграрно-логістичного форуму «Дніпро-Дунай-Чорне море» повідомив аналітик ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко.
«Основною культурою, що поставляється з України в ЄС, є кукурудза, якої в жовтні-липні поточного МР було експортовано близько 7,6 млн. тонн, що склало 44% всіх експортних партій і 45% прогнозованого імпорту ЄС (17 млн. тонн). Згідно з оцінками USDA, в 2018/19 МР імпорт кукурудзи в ЄС може збільшитися до 18,0 млн. тонн, що може підвищити попит на українську зернову. Але поки, залишається відкритим питання з якістю майбутнього врожаю», – зазначив експерт.
Також А.Купченко акцентував увагу на суттєву активізацію експорту української кукурудзи в Китай, який в жовтні-липні 2017/18 МР досяг 2,7 млн. тонн (+ 80% до показника попереднього сезону), що склало майже 68% прогнозованого імпорту цієї країни (4 млн. тонн). У майбутньому сезоні імпорт кукурудзи в Китай оцінюється в 5 млн. тонн, що теж покращує перспективи для збуту української зернової.
«Китай також є перспективним ринком для збуту українського ячменю. Аналітики USDA оцінюють обсяг імпорту ячменю в КНР в 2017/18 МР на рівні 8,2 млн. тонн, а в 2018/19 МР – на рівні 9,5 млн. тонн. При цьому поставки зернової з України в 2017/18 МР склали лише 0,8 млн. тонн, а в липні 2018/19 МР скоротилися на 63% щодо аналогічного показника попереднього сезону. У той же час, посушливі погодні умови в Австралії, яка є основним постачальником зернової в Китай, можуть поліпшити перспективи української зернової на китайському ринку», – підсумував аналітик.
https://ukrainefood.org