Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин оприлюднило результати анкетування українців, які отримують від держави дотації на вирощування сільськогосподарських тварин, повідомив на своїй сторінці у Facebook Максим Мартинюк, перший заступник міністра агрополітики України.
"Ми отримали дуже якісний фідбек, і я хочу поділитися його результатами”, — пише він.
За результатами отриманих 250 анкет, які ще продовжують надходити в Агентство, 99% респондентів добре інформовані про необхідність ідентифікації тварин, 50% знайомі з іншими програмами підтримки і третина вже скористалася ними.
У своєму пості Мартинюк коментує побажання, які висловили уряду власники домогосподарств з тваринами.
22% респондентів вимагають розширити програму здешевлення утримання корів. І Мартинюк відповідає, що міністерство розглядає такий варіант. Як і можливість збільшення розміру дотацій, яке необхідно 5 % опитаних.
24% хотіли б, щоб влада забезпечила дотримання мінімальних цін на м’ясо і молоко з боку переробників. За словами міністра, він розуміє цю проблему, але держава не в праві втручатися в ринкові процеси.
Він також додає, що у цього є і позитивний момент: зростання закупівельних цін стимулює експорт готової м’ясомолочної продукції і відповідне збільшення попиту на сировину.
6% хотіли б вплинути на локальних монополістів і прибрати з ринку посередників. У першій частині Мартинюк відсилає до Антимонопольного комітету, а в другій – все до тієї ж неправомірності втручання влади.
Натомість він радить для протидії посередникам створювати кооперативи, які зможуть формувати товарні партії і напряму працювати з переробниками.
6% вимагають виділення додаткових пасовищ і збереження вже існуючих. Але це питання, за словами Мартинюка, в компетенції не центральної, а місцевої влади.
Частину побажань власників худоби Мартинюк обіцяє розглянути при формуванні програм держпідтримки тваринництва на 2019 рік.