Експерти Міжнародної фінансової корпорації (ІFC) вбачають великі можливості українського молочного ринку.
За прогнозами експертів, до 2030 року попит на молочну продукцію в світі зросте на 25%. Сучасні топові експортери, такі як Нова Зеландія, Австралія, Європа та США не зможуть покрити повністю, тому Україна має хороший значний потенціал для задоволення такого зростаючого попиту.
Про це повідомляє прес-служба АВМ.
«Фахівці вказали на ряд факторів, які потрібно удосконалити, аби Україна могла стати потужним гравцем на світовому ринку. Асоціація виробників молока (АВМ) вже кілька років активно працює над більшістю з них, а саме над збільшенням продуктивності корів, створенням кооперативів та контролем безпечності і якості молочних продуктів», - зазначила Ганна Лавренюк, віце-президент АВМ.
«Крім того, обов’язковим пунктом на шляху розвитку України, як потужної молочної країни є рух в напрямку відкриття нових країн для експорту. На сьогодні, географія Українського експорту більше націлена на країни пострадянського простору, а такі найбільші імпортери як Гонконг, Китай, Алжир, Венесуела, ОАЕ нами практично не досліджено» - поділилась Яна Музиченко, аналітик АВМ.
Наразі Україна займає 18 місце у світі за виробництвом молока. Ціна українського молока на 16% нижча світової, що підвищує нашу конкурентоспроможність у порівнянні з іншими країнами.
Нагадуємо, що більш інформативно про перспективи молочного виробництва в Україні обговорять 5-6 березня на ХІІ Міжнародному молочному конгресі — ключовій події молочної галузі України.