МХП, дотримуючись у своїй діяльності принципів соціально відповідального бізнесу, здійснює системну підтримку гуманітарних та інфраструктурних проектів у різних регіонах країни. З кожним роком компанія збільшує інвестиції програм КСВ, розширюючи як векторність їхнього застосування, так і географію реалізації. У цьому МХП бачить не тільки свою місію, але й прямий обов'язок лідера агропромислового комплексу країни.
Представленість компанії, забезпечена активною виробничою діяльністю в 14 регіонах України, є одним із базисів її стабільності й ефективної роботи. Приблизно 28 000 осіб працевлаштовано більш як на 30 підприємствах МХП, територіально розташованих переважно в сільській місцевості.
Протягом усієї своєї історії МХП розробляє та системно реалізує програми підтримки інфраструктурних, гуманітарних і соціальних проектів в українській сільській місцевості. Напрямки такої підтримки мають вирішувати найбільш проблемні аспекти діяльності громад: від охорони здоров'я й освітнього процесу до організації дозвілля та благоустрою територій. У МХП певні, що тільки комплексне рішення даного питання здатне підвищити якість життя людей, що проживають у регіонах присутності компанії.
Тільки за десять місяців поточного року відповідні проекти профінансували на суму 96 948 тис. грн. При цьому найбільшим напрямком стало фінансування розвитку регіональної інфраструктури. На дані цілі було виділено близько 53,4 млн грн, майже половина коштів пішла на ремонт і обслуговування автотранспортних магістралей. МХП також активно фінансував створення й упорядкування водопровідних систем, ліній зв'язку, систем вуличного освітлення тощо.
Велику увагу компанія приділила турботі про молоде покоління. Маючи чіткий орієнтир на необхідність надання юним українцям якісної освіти для того, щоб у майбутньому вони могли розвивати економіку України, МХП виділив більш як 20 млн грн на ремонти та купівлю необхідного обладнання для дитячих навчальних закладів. Трохи менше половини зазначених коштів направили на потреби шкіл (9,8 млн грн), решту інвестували в дошкільні навчальні заклади (11,2 млн грн).
Протягом зазначеного періоду підприємства МХП неодноразово надавали допомогу місцевим громадам у питаннях організації та проведення культурних і спортивних заходів. Близько 10 млн грн пішло на підтримку футбольних команд, творчих колективів, проведення Дня села, ремонт відповідних приміщень і об'єктів. Особливої уваги заслуговує проект створення світлодіодного фонтана, який уже встиг стати справжньою визначною пам'яткою села Оляниця Тростянецького району Вінницької області.
Компанія зробила власний внесок і в процес прискорення реалізації положень медичної реформи на селі. Більш як 3,1 млн грн інвестували в проекти, пов'язані з охороною здоров'я. Це допомога установам з ремонтом, придбанням медикаментів і необхідного устаткування. Крім того, МХП продовжив реалізацію проекту «Лікарі для села», у рамках якого в конкретних населених пунктах проходять профілактичні огляди профільними фахівцями. Також частину коштів спрямували на адресну допомогу для лікування людей, які потрапили в складні життєві обставини.
«Відповідно до Політики КСВ нашого холдингу ключовим завданням діяльності серед іншого є підвищення добробуту та рівня життя населення України. На практиці це реалізується, у тому числі, шляхом впровадження ініціатив, спрямованих на розвиток територій присутності підприємств МХП.
Напрями наших соціальних інвестицій охоплюють усі найбільш важливі аспекти діяльності населених пунктів: охорону здоров'я, освіту, підтримку інфраструктури, організацію дозвілля», – коментує Вікторія Нагірняк, начальник відділу корпоративної соціальної відповідальності МХП.
Перераховані проекти – це лише частина великої КСВ-стратегії компанії. Варто зазначити, що МХП неодноразово був прикладом відповідального підходу до ведення бізнесу. Особливо щодо розвитку сільських територій. Зокрема, навесні цього року програма компанії «Село: кроки до розвитку» одержала нагороду в конкурсі соціальних ініціатив за внесок у розвиток громад. МХП не збирається зупинятися на досягнутому та має намір продовжити роботу з діючими проектами та впроваджувати нові програми, які здатні поліпшити якість життя українців.
Для довідки: МХП — інноваційна компанія, яка стрімко розвивається, сприяє розвитку сільської місцевості та національної економіки України. Це вертикально інтегрований холдинг, який є одним з найкращих працедавців в агропромисловому комплексі України. Робочі місця для близько 28 тис. різних спеціалістів створені більш ніж 30підприємствами Групи в 14 областях країни. МХП є провідним виробником курятини з найбільшою долею на ринку і високою впізнаваністю брендів своїх продуктів: «Наша Ряба», «Qualiko», «Легко!», «Бащинський», «Ukrainian Chicken». Земельний банк компанії сягає 370 тис. га, а продукцію реалізують у більше ніж 60 країнах світу. У Нідерландах та Словаччині діють переробні заводи холдингу.
Корпоративна соціальна відповідальність МХП охоплює декілька напрямів: сприяння розвитку сільських громад, досягнення продовольчої безпеки, охорона довкілля. Задля розвитку громад холдинг щороку долучається до соціальних ініціатив та сприяє розвитку інфраструктури в регіонах своєї присутності. Для досягнення продовольчої безпеки МХП дбає про високу якість і безпечність продукції та впроваджує інноваційні технології і процеси. Пріоритетними напрямами діяльності компанії є пошук і застосування альтернативних енергетичних ресурсів, енергоощадних технологій, досягнення енергетичної та продовольчої незалежності. Для збереження екології в місцях розташування своїх підприємств холдинг споруджує біогазові комплекси для отримання «зеленої» енергії.
З 15 травня 2008 року акції МХП котируються на Лондонській фондовій біржі під тікером MHPC.