Щодо цін на основні зернові, не зважаючи на введення минулого тижня військового стану у прикордонних з Росією областях і областях, що мають вихід до морів, а також на відчутні коливання курсу гривні, вони залишилися майже незмінними, зокрема, на первинних базисах. Так, пшениця і кукурудза на лінійних елеваторах втрималися в колишній ціні, проте, вперше за останній місяць дещо подешевшав ячмінь, пропозиція якого скорочується.
Про це свідчать дані моніторингу компанії "ПроАгро Груп".
Згідно з Меморандумом про взаєморозуміння на 2018/19 МР, Україні залишилося експортувати 6,9 млн. тонн пшениці. Зернових усіх класів (разом із борошном в перерахунку на зерно) вже експортовано 57% від узгодженого обсягу. При цьому, продовольчої пшениці експортовано 59% від загального обсягу, фуражної - 41%.
Так, станом на 26 листопада 2018 року Україна експортувала 9,09 млн. тонн пшениці, з яких 5,45 млн. тонн продовольчої і 3,75 млн. тонн фуражної. Нагадаємо, що узгоджений в вересні Мініагрополітики і зернотрейдерами орієнтовний обсяг експорту пшениці в поточному сезоні становить всього16 млн. тонн - 8 млн. тонн продовольчої і 8 млн. тонн фуражної.
Тим часом, аграрії не можуть завершити збір урожаю кукурудзи, оскільки не вистачає вільного місця для зберігання збіжжя - елеватори перевантажені і не можуть відвантажувати зерно на продаж через серйозні логістичні проблеми. За даними Мінагрополітики, на кінець минулого тижня ще 5% кукурудзи залишалося в полі, її не можуть зібрати, тому що потім нема куди дівати - потужності зберігання більшості елеваторів повністю заповнені, і деякі з них змушені пакувати зерно в пластикові рукава, чого раніше не робили.