Аграрний тиждень. Україна
» » Аграрний комітет розіслав на погодження аграріям Концепцію про вільний ринок землі
» » Аграрний комітет розіслав на погодження аграріям Концепцію про вільний ринок землі

Аграрний комітет розіслав на погодження аграріям Концепцію про вільний ринок землі


У аграрному комітеті завершили шліфувати концепцію запуску земельного ринку України. Про це повідомили джерела AgroPolit.com у комітеті. Наразі  її фінальний варіант розісланий аграрним асоціаціям на погодження і для збору коментарів. Проект Концепції та презентацію Держгеокадастру на цю тему читайте у блогові тут - «Концепції обіг земель сільськогосподарського призначення»: ключові положення документу. Про це повідомляє AgroPolit.com

 

Нагадаємо, що раніше ми презентували  проект  цієї  концепції – ознайомитися ви можете з ним у матеріалі  «На півдорозі до вільного ринку, або проект Концепції обігу земель сільськогосподарського призначення».  У липні 2018 року відбулося їїї чергове обговорення. 

Нова редакція від  попередньої  відрізняється не значно. Клчюові її  положення:

Право купувати землю до 2024 року для фізосіб (в тому числі фермерів, засновників/членом  не більше одного фермерського господарства). Тож на час перехідного періоду іноземці та іноземні юрособи не будуть  учасниками ринку. Після 2024 року право купівлі хочуть надати українським агрокомпаніям (умова – останні три роки вони мають бути с/г виробниками – доходи від вирощеної агропродукції  більше 75%).

До 2021 року право купити матимуть українці та фермери, якщо  створють/розширюють  фермерське господарство  (без статусу юрособи — до 20 га та з таким статусом — до 200 га).

Обмеження: для фізосіб (не займалася с/г)  – до 200 га, була фермером 5 років – купувати не більше 500 га, 10-ть – 2 тис. га.Для агрокмпаній – не більше 30% земель району, 15% області  і 0,5% країни. Загальний розмір ділянок компаній на території області може бути зменшений за рішенням обласної ради.

Контролювати земельні концентрації  та моніторити земвідносини буде орган, який веде державний земельний кадастр – наразі це Держгеокадастр.

Цціна на землю при купівлі = експертній грошовій оцінці (на момент виставлення на торги ділянки).

usba.com.ua





Схожі новини
  • Аграрний комітет рекомендує Верховній Раді продовжити заборону на продаж сільгоспземель до 2020 року
  • Порошенко схвалив продовження мораторію на продаж землі до 2018
  • Виставки «Зернові технології 2015», «Agro Animal Show 2015» та «Фрукти. Овочі. Логістика 2015» фотозвіт
  • Лабораторії Держсільгоспінспекції мають міжнародну акредитацію та працюють у штатному режимі
  • В Україні створено більше 34 тис. нових агроформувань - Держкомзем

  • Додати комментар
    reload, if the code cannot be seen

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.