Як повідомила Державна служба статистики, У 2018 році в Україні було вироблено 4,79 млн тонн нерафінованої соняшникової олії, що на 7,7% поступається показнику за аналогічний період роком раніше. Зокрема, в грудні виробництво даної продукції склало 525 тис. тонн, що на 10,1% вище за показник грудня 2017 року, і на 1,5% - листопада 2018 року;
За оцінками експертів Testing Services, з початку поточного місяця (1-25 січня) Малайзія збільшила експорт пальмового масла на 18,5% - до 1,2 млн тонн в порівнянні з 1,01 млн тонн в аналогічний період попереднього місяця;
Reuters повідомляє, в Індонезії дію нульового митного збору при експорті з країни пальмового масла продовжено до кінця лютого 2019 року. Мінімальна закупівельна ціна на зазначену продукцію в лютому становить 565,4 $/т, тоді як мінімальний ціновий поріг для підвищення мита дорівнює 570 $/т;
З початку поточного сільськогосподарського сезону Україна знизила експорт олійних. Наразі він наблизився до 3,4 млн тонн, тоді як за аналогічний період минулого сезону - 3,7 млн тонн.
Розвиток ситуації на світовому ринку ключових рослинних олій дозволяє припустити суттєве зростання цін протягом наступного півріччя.
Ціни на пальмову олію та інші рослинні олії будуть залежать в першу чергу від оцінок запасів пальмової сировини. Так, запаси продовжать знижуватися до середини року, що підніме ціну пальмової олії, особливо якщо Індонезія збереже високі темпи використання біодизельного палива.
Запаси пальмової олії в Південно-Східній Азії в минулому році досягли рекордно високих значень на тлі слабкого попиту, але, як очікується, у найближчі місяці вони будуть скорочуватися відповідно до сезонних тенденцій виробництва. Запаси пальмової олії в Індонезії, що наразі є найбільшим світовим виробником, у листопаді минулого року становили 3,9 млн тонн, досягнувши піку близько 5 млн тонн у липні. Другий за величиною виробник, Малайзія, збільшив власні запаси до рекордного рівня в 3,2 млн тонн у грудні.
Згідно з результатами нашого цінового моніторингу, протягом минулого тижня внутрішні ринки ключових олійних культур та продуктів їх переробки продемонстрували окремі позитивні цінові тенденції.