Про це розповіла керівник проекту Аграрні розписки в Україні Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Хелен Фейрлемб, передає Укрінформ.
«Про нашу статистику. У нас вже не за минулий рік, а зараз — 955 аграрних розписок на суму понад 7,5 млрд грн. З початку року ми випустили 104 розписки на суму 1 млрд грн», – сказала Фейрлемб.
Вона додала, що перший фермер, який скористався механізмом позики через аграрні розписки під заставу майбутнього врожаю, вирощеного на власній землі, був із Полтавської області — він першим у країні використав аграрні розписки та продовжує використовувати їх щороку. Завдяки цьому йому вдалося суттєво збільшити свій земельний банк.
За словами керівника проекту, аграрні розписки може використовувати будь-який фермер – і середній, і малий: потрібна лише земля та прогнозований урожай.
«Аграрні розписки дозволяють отримати гідне фінансування під заставу майбутнього врожаю, вирощеного на конкретній ділянці землі. Сильною стороною аграрних розписок є те, що вони зареєстровані в електронній системі, тож кредитор може перевірити історію аграрних розписок фермера. Це допомагає будувати кредитну історію», – сказав керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар.
agravery.com