Аграрний тиждень. Україна
» » Україна нарощує експорт фруктів в ЄС і на Близький Схід
» » Україна нарощує експорт фруктів в ЄС і на Близький Схід

Україна нарощує експорт фруктів в ЄС і на Близький Схід


Про це повідомляє EastFruit.

Слід також відзначити, що на трійку провідних покупців української фруктово-горіхової продукції — Польщу, Туреччину і Францію — припадало 33% всіх поставок.

Усього виручка від експорту фруктів, ягід і горіхів з України в 2018 році вперше в історії перевищила позначку в $200 млн, досягнувши $229 млн.

Незважаючи на збільшення поставок українських фруктів в Білорусь, питома вага цієї країни в українському експорті знизився до 6%, а обсяг виручки склав $13,8 млн. У цілому ж частка країн СНД впала до 11,5%, в той час як на одну Польщу припадало понад 17% експорту.

У десятці найбільших імпортерів української фруктово-ягідної та горіхової продукції також Греція, Нідерланди, Італія, Німеччина, Австрія та Литва. Найпомітніше зріс експорт до Туреччини — в 4,5 рази за рік. На 64% збільшилися поставки в Німеччину, на 26% — до Нідерландів і на 47% — до Литви.

З продуктів, найбільш різким було зростання експорту яблука в вартісному вимірі — в 2,3 рази. Також дуже істотно зріс експорт заморожених ягід, волоських горіхів, сухофруктів, кавунів і динь. А ось експорт свіжої лохини знизився в вартісному вимірі в 2018 році на 28%. Також знизився на 10% експорт свіжої черешні і на 44%—- експорт свіжої суниці садової (полуниці).

Нагадаємо, за прогнозами експорт яблук до ОАЕ досягне 4 тис. тонн за сезон.

agravery.com

Схожі новини
  • Україна втратила першість серед постачальників сої в Туреччину
  • Україна є найбільшим "швидкоростучим" постачальником фруктів та ягід до Польщі
  • Україна вп'ятеро збільшила експорт малини до Чехії та Литви
  • Характерною ознакою 2017 року стало зростання вартісних обсягів експорту вітчизняного агропродовольства по всіх регіонах – Микола Пугачов
  • Топ-10 импортеров отечественной сельхозпродукции

  • Додати комментар
    Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

    Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.