Про це повідомив директор «Агрофірми «Шульц» Олександр Лупашко, передає Kurkul.com.
«Будемо пересівати. Найбільш імовірно, що на цих полях тепер буде кукурудза, оскільки грунт уже заражений грибом-збудником фузаріозу і сіяти інші зернові просто недоцільно. Загибелі озимої пшениці сприяло багато факторів. При вході в зиму земля на наших полях не встигла промерзнути і при відносно високих температурах випав сніг. Саме це сприяло розвитку хвороб на озимих. До слова, у Корсуньському та Городищенському районі протягом зими випало найбільше снігу. І в низинах у нас досі зберігається сніговий покрив на рівні 10 см. Є лише невеликі проталини», — розповідає Олександр Лупашко.
Агроном господарства Сава Колісник пояснює, що через інтенсивний розвиток фузаріозної гнилі на озимій пшениці, врятувати половину посівів уже не вдасться. На решті площ найближчим часом вноситимуть фунгіциди, аби призупинити розвиток хвороби.
«Стан посівів на площі 172 га на даний момент залишається сумнівним. Вилікувати озимину вже фактично не вдасться, однак ми докладемо максимум зусиль, щоб зупинити розвиток хвороби і врятувати культуру. Станом на сьогодні 26 лютого шанси оцінюємо як 50 на 50%. Але якщо далі температура зростатиме й будуть приморозки, то врятувати озиму пшеницю, на жаль, точно не вдасться», — говорить Сава Колісник.
Крім озимої пшениці, в «Агрофірмі «Шульц» вирощують озимий ячмінь. Агроном оцінює його стан як задовільний. Загалом, у господарстві обробляють 1 619 га ріллі.
Нагадаємо, аграрії Черкаської області розпочали підживлення посівів озимих культур по мерзлоталому ґрунті. Наразі підживлено озимих культур на зерно на площі 5,7 тис. га, що становить 2,8% до плану
agravery.com