Про це в інтерв’ю Agravery.com поділився Сергій Бурнаєв, співвласник і директор тепличного комплексу ТМ «Терра», що на Харківщині.
У планах фермера розширення теплиць до 5 га.
«Як швидко вдасться цього досягти — подивимось. Якщо з’являться варіанти державної підтримки, грантів, то це буде швидше, адже я готовий розвивати цей напрямок, а от вкладати без кінця тільки свої кошти з кожним роком все важче», — говорить він.
За словами Сергія Брунаєв початківцям треба бути морально готовим безкоштовно працювати декілька перших років.
«Якщо ви готові вкладати свої сили, і мінімально отримувати на початку — починайте. А якщо серйозно, то на сьогодні капіталовкладення у органічну теплицю складають від півмільйона до мільйона євро на гектар. Якщо у вас є зайвий мільйон і ви хочете його закопати, то я пропоную віддати мені тисяч тридцять, і я вам розкажу, що краще не робити, і ви принаймні €970 тисяч збережете», — каже виробник.
Та додав, що загалом у середньому органічна продукція на 20-25% дорожча за звичайну. Хоча звичайно, що вартість корелюється залежно від того, високий це сезон чи низький.
«Але українська органічна продукція все одно у 2-3 рази дешевша, ніж за кордоном», — відмітив Сергій Бурнаєв.
Докладніше про те, як збудувати беззбиткову теплицю та заробляти на бажанні українців споживати натуральні продукти, читайте в інтерв'ю співвласник аі директора органічного тепличного комплексу ТМ «ТЕРРА» (Харківська область) Сергія Бурнаєва.
agravery.com