Про це повідомляє прес-служба ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР).
У листі компанії від 19 березня повідомляється, що в період з грудня 2018 по лютий 2019 року ПУСК закупив в неї 19 750 т нітрату амонію (аміачної селітри), які були поставлені в Україну 5 суднами.
Gemlik Gubre San є великим виробником аміаку і аміачної селітри в Туреччині з 1975 року та входить до структури великої міжнародної компаніїї Yildirim Holding. Річна потужність виробництва заводів Gemlik Gubre San становить 600 тис. т нітрату кальцію-амонію, 450 тис. т аміачної селітри і 360 тис. т аміаку.
Нагадуємо, що співробітники херсонської поліції провели обшуки в офісі компанії-брокера кооперативу ПУСК, учасниками якого є 76 агропідприємств малого і середнього бізнесу, які консолідують 220 тис. га земельного фонду. Обшук був проведений в межах кримінального провадження, що відкрите на підставі припущень про підробку сертифікатів походження та ухилення від сплати компенсаційного мита за імпорт мінеральних добрив в Україну.
Юрист Дмитро Лошаков вважає ці дії поліції протиправними, бо кримінальне провадження за цими обставинами може розслідуватися виключно слідчими органами ДФС України. Тому проведення обшуку співробітниками поліції в межах даного кримінального провадження є грубим порушенням ст. 216 КПК України. Юрист звертає увагу, що ухилення від сплати компенсаційного мита може бути встановлено виключно міжвідомчою комісією при Міністерстві економічного розвитку. Проте, наприкінці січня 2019 року ця комісія відмовила Союзу хіміків України, що діє в інтересах підконтрольних одному з олігархів хімічних підприємств, у порушенні спеціального розслідування з цих підстав.
ВАР вважає, що обшуки спрямовані на продовження тиску українських аграріїв з метою, щоб підконтрольні олігархам хімічні підприємства в період посівної кампанії продовжували заробляти на монопольно високій ціні на мінеральні добрива в Україні.
Нагадаємо, ВАР та ПУСК звернулись до в.о. міністра агрополітики Ольги Трофімцевої з проханням втрутитися в цю ситуацію.
agravery.com