У держбюджеті-2019 передбачено 3,5 млрд грн державної допомоги тим аграріям, які займаються тваринництвом. На цьому наголосив заступник міністра агрополітики Віктор Шеремета під час IV конференції "Комбікорми. Ефективне тваринництво", організованій ГК ПроАгро.
"Хочу наголосити, що Україна зібрала 2018 року майже 90 млн тонн зернових, технічних і круп'яних культур, - підкреслив Віктор Васильович. - Але значна частина цього збіжжя експортується й перетворюється в інших країнах на продукти з доданою вартістю. Час і українцям продавати на світові ринки не сировину, а готову продукцію".
Для цього, переконаний високий чиновник, потрібні бажання бізнесу і умови, створені державою. Зокрема, і у виробництві комбікормів.
"Основні споживачі комбінованих кормів - свинарство і птахівництво, - констатував В.Шеремета. - Виробництво птахівничої продукції у нас вийшло на передові позиції у тваринництві, поступово відроджується свинарство і скотарство. Саме тому на 2019-й рік ми залишили всі програми державної підтримки тваринництва, додавши такий напрямок, як кормовиробництво. Цьогоріч підприємства, що мають статус сільгоспвиробника, можуть скористатись 850 млн гривень державних коштів для будівництва елеваторів і комбікормових заводів. Тобто, при їх зведенні аграрії зможуть отримати 30% компенсацію".
Як уточнив заступник міністра, програма компенсації розповсюджується на обладнання українського та зарубіжного виробництва і діє в автоматичному режимі. Про всі детали краще дізнатись, скориставшись сайтом Мінагрополітики.
За прорахунками аграрного відомства, коштами держпрограми для зведення об'єктів комбікормової промисловості зможуть скористатись від 100 до 300 українських підприємств.