11 квітня Держпродспоживслужба України на своєму офіційному сайті оприлюднила вимоги щодо ввезення м'яса та м'ясних продуктів, молока та молочних продуктів, свиней, дрібної та великої рогатої худоби до Кенії.
З цією інформацією можна ознайомитися на офіційному сайті Держпродспоживслужби у розділі «Міжнародне співробітництво», підрозділи «Ветеринарія та безпечність» - «Вимоги країн світу», вкладка «Кенія».
Як зазначається у повідомленні, імпортні вимоги стосуються безпечності продукції для здоров'я людини (методи обробки продукції, температурний режим, маркування та упаковка тощо) та підтвердження безпечності для здоров'я тварин (вимоги щодо заходів попередження заразних та небезпечних для здоров'я тварин хвороб).
«Сьогодні даний напрям є дуже перспективним для України, особливо, щодо експорту ВРХ, - коментує голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. – Наша країна вільна від багатьох небезпечних хвороб великої рогатої худоби, які поширюється в усьому світі, в тому числі, й у наших сусідів: віспи, чуми, ящуру, нодулярного дерматиту ВРХ і такого вкрай небезпечного захворювання як губчаста енцефалопатія ВРХ або коров’ячий сказ, який передається людині і є смертельним. Тож благополучна епізоотична ситуація щодо ВРХ в Україні дає нам конкурентні переваги на світовому ринку яловичини. Багато наших членів Асоціації вже зацікавилися цією африканською країною, і обговорюють можливості щодо співпраці».
Зазначимо, що серед членів Асоціації тваринників України, хто вже розпочав перемовини про бізнес-партнерство із Кенією – найбільший український кормовиробник, ГК AVA Group. На початку квітня президент компанії Максим Шевчук здійснив робочу поїздку у складі української делегації до Кенії, де разом із Послом України в Кенії А. Праведником провів зустріч із заступником Міністра з питань тваринництва Міністерства сільського господарства, тваринництва, рибного господарства та іригації Республіки Кенія Г. Кімутаі У ході бесіди кенійська сторона висловила зацікавленість у налагодженні співробітництва у сфері передачі аграрних технологій та запозичення передового українського досвіду у сфері тваринництва та виробництва комбікормів.
Теґи експорт ВРХ експорт свинини нодулярний дерматит Кенія Ірина Паламар Асоціація тваринників України Джерело: Usba.com.ua