Попередні висновки розслідування Антимонопольного комітету України (АМКУ), які оприлюднив на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук голова комітету Юрій Терентьєв, фактично, підтверджують позицію ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) щодо монополізації ринку мінеральних добрив в Україні.
У повідомленні голови АМКУ ідеться про те, що, група компаній «Group DF» (до складу якої входить холдинг OSTCHEM) має ознаки монопольного становища на загальнодержавному ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив. Також, зафіксовані факти, які можуть свідчити про зловживання монопольним становищем.
«Вартість газу становить близько 70% в собівартості виробництва аміачної селітри. Саме цей зв’язок між сировиною (газом) і кінцевим продуктом (міндобривами) і став об'єктом зловживань з боку зазначених компаній. Підприємства групи ДФ купували газ для виробництва добрив у пов’язаних компаній, а потім перепродавали його всередині групи, постійно піднімаючи ціну. Коли ж газ доходив власне до кінцевого заводу-виробника добрив, його ціна була суттєво завищеною, що приводило до завищення вартості азотних добрив», — написав Юрій Терентьєв
Як запевняє голова Антимонопольного комітету, імовірними наслідками справи може стати не тільки накладення штрафу, а й здійснення примусового поділу хімічних активів групи.
ВАР вітає позитивні зрушення у даному напрямку. Адже протягом останніх п’яти років учасники ВАР намагались привернути увагу Уряду, Антимонопольного комітету та суспільства в цілому до проблеми з монополізацією ринку добрив в Україні. Закликаємо Антимонопольний комітет активізувати свою діяльність та завершити розслідування. Сподіваємось на те, що ринок мінеральних добрив в Україні буде зрештою демонополізовано.
Джерело: Pigua.info