Про це повідомляє Latifundist.com.
Незважаючи на те, що український сектор зрошення гостро потребує модернізації, його реформування йде дуже повільно і гальмується вже більше 5 років.
За оцінками Інституту водних проблем і меліорації, витрати на модернізацію робочих внутрішньогосподарських трубопроводів можуть скласти близько $1,1 тис. за 1 га, на відновлення неробочих — $2-2,2 тис. за 1 га, будівництво нових — від $2,2 тис. за 1 га.
Експерти запевняють, що є декілька міжнародних структур та донорських організацій, готових профінансувати модернізацію зрошувальної системи в Україні. Проте, поки що не прийнята Стратегія і не розпочато інституційна реформа, не визначений відповідальний за її проведення, засоби, кошти виділятись не будуть.
В цілому, якщо говорити про інвестиції в зрошення, то, за даними учасників ринку, вкладення в крапельне зрошення становлять $3 тис. на 1 га, в дощувальний — $2-4 тис. на 1 га. При цьому крапельне зрошення вимагає щорічних додаткових грошових вливань, а інвестиції в дощувальну систему одноразові.
За даними Державного агентства водних ресурсів сьогодні в Україні працює всього 6 068 дощувальних машин, з яких половина зосереджена в Херсонській області. Як уже згадувалося, багато машин потребують модернізації та заміні. Учасники ринку говорять, що вартість вітчизняних дощувальних машин коливається в межах $10-25 тис., імпортних — $75-80 тис.
Читати за темою: На Миколаївщині демонтували 50% внутрішніх систем поливу
«Ще в 2016 р., під час збору врожаю, аграрії часто говорили про нестабільність клімату і негативний вплив посухи на обсяги зібраного врожаю. Наші фахівці відзначили тенденцію дефіциту опадів і неможливість підвищити врожайність лише за рахунок якісних добрив і насіння. Саме тоді і почали активно аналізувати ринок зрошувальних систем і устаткування. Найбільш прогресивними в цьому виявилися американці. Тому в своїх розробках ми грунтувалися на досвіді США, додали власні, більш ефективні конструкторські рішення і в 2017 р. виготовили першу зрошувальну машину іподромного типу», — поділився керівник відділу розвитку компанії «Варіант Агро Буд» Денис Шуфані.
Наразі компанія випускає 3 типи дощувальних машин: іподромного, фронтального і кругового. Техніку замовляють в основному аграрії з південних регіонів (Херсонського, Миколаївського, Запорізького, Дніпропетровського), а також з інших областей. Крім того, «Варіант Агро Буд» також реалізував кілька проектів щодо постачання зрошувальних систем в країни Сходу і ближнього зарубіжжя.
«До основних переваг зрошувальних систем «Варіант Агро Буд» можна віднести те, що вони працюють при низькому тиску, комплектуються сучасними сплінкерамі, які імітують природний дощ і надають можливість підібрати необхідний розмір краплі і контролювати інтенсивність подачі води для кожного виду культур. Машини, за індивідуальними запитами, комплектуються інноваційними розробками — зокрема, оснащуються програмним забезпеченням для дистанційного керування, а також системами сигналізації для запобігання крадіжок комплектуючих», — пояснив керівник напрямку по VIP клієнтам, зрошувальні системи компанії «Варіант Агро Буд» Олександр Юзьков.
agravery.com