Про це заявила Тетяна Сушко, виконавчий директор Спілки пасічників України, передає enovosty.com.
«Одна бджолосім'я коштує від 2,5 до 3 тис. грн. Помножте на кількість бджолосімей, які вже загинули, і ви отримаєте цифру втрат. Випадки отруєння тривають, оскільки аграрії вносять неякісні, а іноді і фальсифіковані препарати на соняшник і кукурудзу», – зазначила Сушко.
За її словами, в Спілці бджолярів підраховують збитки, які пасічники несуть через втрату воску і меду. При використанні пестицидів негативний вплив на бджіл стає неминучим – комахи втрачають здатність аналізувати нові запахи, втрачають пам'ять, в результаті чого не можуть добувати собі їжу.
Проблема стосується не тільки пасічників і аграріїв, а й далеких від села городян, тому що мед від хворих бджіл може потрапляти на наші прилавки.
Європейський ринок, на який так важко пробивалися наші фермери з українським медом, може закритися, а казна не дорахуватися валюти, тому що мед від бджіл, що вижили, наївшись хімії, також отруєний. В Європі ретельно перевіряють мед і продукт, отруєний пестицидами, там просто не приймають.
«Загибель бджіл може викликати неконтрольоване застосування пестицидів і агрохімікатів на посівах сільськогосподарських культур і безвідповідальність аграріїв при обробках посівів сільськогосподарських культур пестицидами, ігнорування ними вимог Закону України «Про бджільництво», – відзначають в Державній службі з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.