Про це прес-службі Асоціації виробників молока розповів генеральний директор підприємства Сергій Іващук.
«Нині поголів’я становить 2400, з них 1143 — дійного стада, — каже Іващук. — Плануємо наступного року збільшити поголів’я ще на 400-450 голів. Загалом протягом трьох років хочемо збільшити поголів’я на 25% — до 1700 голів дійного стада. Тому в планах — розвивати, а не скорочувати».
Для створення комфортних умов утримання ВРХ корівники на фермі обладнанні за сучасними технологіями. Особливу увагу на підприємстві приділяють заготівлі грубих кормів.
«Грубі корми для годування тварин у нас власного виробництва», — додав Іващук. — Господарство обробляє близько 6800 га ріллі. Силос, сінаж, сіно заготовлюємо на власних потужностях. Адже в структурі собівартості виробництва сировинного молока понад 50% займають корми. На ціни шротів, соняшнику, ріпку та кукурудзи не можемо впливати. Але можемо зменшити собівартість грубих кормів: сінажу, люцерни, тритикале, жита. Тому велику увагу приділяємо заготівлі та зберіганню цих кормів. Адже тут головне — робити все вчасно і згідно технологій. А оскільки погода в нашому регіоні не дає так багато сонячних днів, то все має працювати злагоджено, аби встигнути в строки. Також постійно удосконалюємо зберігання кормів. Нині будуємо нові силосні ями та реконструюємо вже наявні».
Щороку підприємство заготовлює силосу 16 тис тонн, люцернового сінажу — 5-6 тис тонн та сінаж з тритикале для сухостійних корів.
Варто підкреслити, що з 2018 року вся молоко-сировина на підприємстві виробляється екстра-класу, відповідає європейським стандартам та реалізується на Тернопільський молокозавод, де роблять продукцію під брендом «Молокія». ТОВ НВА «Перлина Поділля» пройшло сертифікацію для експортування молока закордон.
Нагадаймо, що 15 серпня 2019 року на базі ТОВ НВА «Перлина Поділля» пройде третій Національний день ферми цього сезону.
agravery.com