Про це йдеться у повідомленні прес-служби компанії.
У корпорації інформують, що хоч жом і не є основним продуктом цукроварів, а побічним результатом виробництва «білого золота», проте це — один з найцінніших кормів для годівлі великої рогатої худоби. Адже гранули, висушені до 88% сухої речовини, витримують довге зберігання та є багатим джерелом структурних вуглеводів для свійських тварин.
«У минулому році головними споживачами нашого жому на світовому ринку стали Нідерланди та Південна Корея. Загалом ми поставили нашим іноземним партнерам 3 тисячі тонн цього продукту. На жаль, наростити об’єми експорту завадили проблеми з "Укрзалізницею", адже вона не змогла забезпечити нас необхідною кількістю вагонів. Частину товару навіть довелося перевозити автомобільним транспортом. Цю проблему торік відчували скрізь в Україні», — розповідає заступник генерального директора A’SPIK GROUP з економічних питань Дмитро Панчук.
За його словами, якість старокостянтинівського жому оцінив і один з найбільших гравців на світовому ринку кормів для великої рогатої худоби — голландська компанія «Feedimpex». А відома фірма із виготовлення корму для собак Pedigree у своїй технології виробництва також використовує сухий гранульований жом.
Крім того в компаній відмічають, що користується популярністю цей товар і на внутрішньому ринку. На теренах України головними покупцями екстрагованої січки цукрових буряків є фермерські господарства та сільськогосподарські підприємства.
Нагадаємо, «Укрзалізниця» завершила пілотний проект з відправки зерна по графіку.
agravery.com