Про це пише BBC Україна.
Головною причиною загибелі цих бджіл стало використання пестицидів, що містять продукти, заборонені в Європі, наприклад, неонікотиноїди та фіпроніл. З квітня 2018 року у ЄС майже повністю заборонені неонікотиноїди через їх згубну дію на бджіл. Але Бразилія не підтримує цю ініціативу. Навпаки, у 2018 році країна скасувала обмеження на пестициди, попри опозицію екологів, які назвали це рішення «отруйним законопроєктом».
За даними Greenpeace, використання пестицидів у Бразилії збільшилось, оскільки в останні три роки у країні зареєстрували 193 продукти, що містять хімічні речовини, заборонені в ЄС.
Проблема масової загибелі бджіл є актуальною для всього світу. Так, українські бджолярі втратили 120 млн грн прибутку через загибель комах.
У США пасічники втратили чотири з 10 своїх колоній медоносних бджіл за останній рік, найгірший випадок за всю історію спостережень.
У Росії 20 регіонів повідомили про масову загибель бджіл, і чиновники також попередили, що це може призвести до зменшення виробництва меду на 20%.
У Південній Африці в листопаді 2018 року загинуло щонайменше мільйон бджіл, в чому звинувачують використання пестицидів з фіпронілом.
Також Канада, Мексика, Аргентина та Туреччина, також повідомили про масову загибель бджіл за останні 18 місяців.
Нагадаємо, нападнику на Дніпропетровського фермера оголосили про підозру.
agravery.com