Втрати України від скорочення експорту зерна внаслідок дії мита на його вивезення за три місяці 2011 р. склали 1,5 млрд. дол.
Про це УНІАН повідомили в інформаційному центрі Української аграрної конфедерації (УАК) з посиланням на слова генерального директора Сергія Стоянова.
За його словами, експортні мита призвели до депресії на експортному ринку України, оскільки товаровиробники ухвалили рішення мінімально продавати зерно експортерам, очікуючи від ринку на "щось краще".
"За цей час очікування - три місяці, ми, Україна, втратили можливість експортувати не менше 6 млн. тонн зерна до тих 3,3 млн. тонн, які ми експортували. Вартість втрати державою маси валюти, за середньої ціни зерна нехай 250 дол./тонна, дорівнює розміру шуканого, бажаного "маленького" траншу МВФ - 1,5 млрд. дол, так необхідного нам зараз для підтримки курсової стабільності національної грошової одиниці і платіжного балансу країни", - зазначив Стоянов.
Нагадаємо, з 1 липня 2011 року в Україні діяло експортне мито на пшеницю і суміш пшениці та жита розміром 9%, але не менше 17 євро за тонну, на ячмінь - 14%, але не менше 23 євро/тонна, на кукурудзу - 12%, але не менше 20 євро/тонна.
У результаті, експорт з України практично припинився - в липні було зафіксоване падіння експорту зерна в 5 разів.
Аграрний союз України і Українська аграрна конфедерація 19 вересня звернулися до Президента України Віктора Януковича з проханням скасувати експортні мита на зернові культури.
7 жовтня ц.р. Верховна Рада схвалила Закон України "Про затвердження ставок вивізного (експортного) мита на окремі види сільськогосподарських культур". Законом передбачається скасувати експортне мито на пшеницю й кукурудзу, проте до 1 січня 2012 року залишається експортне мито на ячмінь за ставкою 14%, але не менше, ніж 23 євро за одну тонну.
За матеріалами УНІАН